› bieżące
12:20 / 02.08.2017

Polędwica po sarmacku w Bibliotece Elbląskiej

Polędwica po sarmacku w Bibliotece Elbląskiej

Już jutro (czwartek, 3 sierpnia, godz. 11.00) na bibliotecznym dziedzińcu odbędzie się kolejne spotkanie w ramach wakacyjnego cyklu „Lato pełne smaków”. Warsztat kulinarny pt. „Dekonstrukcja, czyli zderzenie nowego ze starym – polędwica skradziona z sarmackiego stołu” poprowadzi Przemysław Zwański. Będzie smacznie! Wstęp wolny.

W ramach wakacyjnego cyklu „Lato pełne smaków” odbywają się spotkania poświęcone historii kuchni, podczas których przypominamy dawne przepisy, zapomniane produkty, dawne smaki i historyczne receptury (z towarzyszącymi im pokazami, warsztatami kulinarnymi). Są to spotkania przybliżające historię naszego miasta i regionu poprzez historię kuchni, pokazujące jak się jadało na terenie, gdzie obecnie mieszkamy lub jak zmieniały się upodobania ludzi do potraw i przepisów. Letni cykl „Lato pełne smaków” jest kontynuacją „Zielonego lata w bibliotece” – cieszącego się ogromną popularnością cyklu spotkań dla seniorów poświęconego właściwościom ziół oraz ich wykorzystywaniem w kuchni i ziołolecznictwie, który odbywał się w bibliotece w okresie letnim w roku 2016. Podczas najbliższego spotkania Przemysław Zwański – młody i bardzo utalentowany kucharz przyrządzi polędwicę po sarmacku. Zapraszamy na biblioteczny dziedziniec (w razie niepogody do sali „U św. Ducha”).

Program kolejnych spotkań dostępny jest na stronie internetowej Biblioteki Elbląskiej.

 

Organizator: Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Elblągu przy współpracy Biblioteki Elbląskiej i Elbląskiej Rady Seniorów.

Zrealizowano przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląg.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%