› sport
13:10 / 29.04.2016

Półfinał WPP: Olimpia Elbląg poznała rywala

Półfinał WPP: Olimpia Elbląg poznała rywala

fot. BR / archiwum elblag.net

Ostatni zakręt przed ostatnią prostą dla elbląskiej Olimpii. Dzisiaj o godzinie 13:00 w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w Olsztynie piłkarze trenera Adama Borosa poznali półfinałowego przeciwnika w rywalizacji o Wojewódzki Puchar Polski. Będzie nim zespół Rominty Gołdap, który w poprzedniej rundzie wyeliminował Omulew Wielbark, wygrywając 2 do 0. Spotkanie odbędzie się w Gołdapi 11 maja 2016 r. (godz. 17:00).

Potencjalnymi rywalami żółto-biało-niebieskich w 1/2 finału były zespoły: Rominta Gołdap (11 miejsce w III lidze), Kaczkan Huragan Morąg (3 miejsce w III lidze) oraz Tęcza Biskupiec (2 miejsce w IV lidze). Teoretycznie najsłabsi ze stawki byli gracze z Biskupca, którzy reprezentują niższy poziom rozgrywkowy. W ćwierćfinale jednak czołowa ekipa w IV lidze zdeklasowała inną Olimpię - tę z Olsztynka (która wycofała się z gry w III lidze, ale kontynuowała przygodę z Wojewódzkim Pucharem Polski) aż 10 do 0. W pozostałych meczach Huragan pewnie pokonał 3:0 (wyjazd) ostatniego ligowego oponenta elblążan, czyli zespół Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie, a zawodnicy z Agrykola, jak pamiętamy, zwyciężyli w potyczce z MKS-em Ełk.

Wszystkie cztery kluby losowane były z tego samego koszyka bez względu na położenie geograficzne czy klasę rozgrywkową. Nagrodą za wzniesienie trofeum WPP będzie 30 tys. złotych oraz możliwość gry w centralnych rozgrywkach pucharowych. Finał odbędzie się 26 maja w Lidzbarku Warmińskim.

Pary półfinałowe:

Rominta Gołdap vs. ZKS Olimpia Elbląg

Tęcza Biskupiec vs. Kaczkan Huragan Morąg

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Powiązane artykuły

Olimpia w półfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski (+wideo)

27.04.2016 komentarzy 2

Piłkarze trenera Adama Borosa zbliżyli się o kolejne 90 minut do zdobycia trofeum Wojewódzkiego Pucharu Polski. W spotkaniu wyjazdowym 1/4...