› bieżące
11:37 / 26.02.2013

Policja ujęła sprawcę ugodzenia nożem 19-latka

Policja ujęła sprawcę ugodzenia nożem 19-latka

Ochroniarz, który w piątek w nocy ugodził nożem 19 latka podczas zabawy w jednym z elbląskich lokali, został zatrzymany przez policję. Podejrzany nie przyznaje się do winy ale policjanci dysponują wyraźnym zapisem monitoringu z lokalu.

Przypomnijmy, że w ubiegły piątek w jeden z elbląskich dyskotek doszło do szarpaniny pomiędzy ochroniarzem lokalu a uczestnikiem zabawy. Ochroniarz ugodził gościa kilkukrotnie nożem w okolice brzucha i klatki piersiowej. Do rannego chłopaka wezwano karetkę pogotowia, a napastnik zbiegł z miejsca zdarzenia.

Policja jednak dysponowała zapisem monitoringu, na którym wyraźnie widać, kto zadaje ciosy nożem. Ujęcie sprawcy było więc tylko kwestią czasu.

- Ochroniarza zatrzymaliśmy wczoraj na terenie miasta – informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. – Nie przyznaje się do winy. Jednak mamy zapis monitoringu. 30-latek był już wcześniej notowany przez policję za udział w bójkach i pobiciach. Będziemy wnioskowali do prokuratury o areszt tymczasowy dla niego. Przesłuchujemy też świadków tego wydarzenia.

Za ten czyn ochroniarzowi dyskoteki grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%