› bieżące
08:44 / 11.09.2017

Policjanci apelują: noś odblaski - bądź widoczny

Policjanci apelują: noś odblaski - bądź widoczny

fot. internet

Trwają policyjne działania "Bezpieczna droga do szkoły". Wzmożone kontrole w obrębie szkół mają wyczulić rodziców i przypomnieć najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dodatkowo policjanci kontrolują trasy pod kątem niechronionych uczestników uczestników ruchu drogowego, którzy poruszając się poza obszarem zabudowanym po zmierzchu bez elementów odblaskowych. Pamiętajmy – odblask może uratować życie. Zadbajmy o własne bezpieczeństwo!

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, podczas zderzenia z jadącym z dużą prędkością pojazdem praktycznie nie mają szans na przeżycie. Policjanci z braniewskiej komendy podczas codziennej służby czujnie reagują na wszelkie wykroczenia popełniane nie tylko przez pieszych, ale i rowerzystów, jak również kierujących pojazdami, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzają niebezpieczeństwo dla innych osób.

W okresie jesienno-zimowym to piesi są szczególnie zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego. Brak oświetlonych wszystkich dróg, czy nieprawidłowy sposób korzystania z z nich przez samych pieszych sprawiają, że dochodzi do wielu wypadków. Policjanci apelują do pieszych, aby dbali o swoje bezpieczeństwo, zwłaszcza w tych niebezpiecznych miesiącach.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi od 31 sierpnia 2014 r. przepisami każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących.

Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo!

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%