› bieżące
14:40 / 25.07.2013

Policjanci gościnni dla swoich piłkarskich przeciwników

Na boisku przy ul. Skrzydlatej z okazji wczorajszego Święta Policji elbląscy funkcjonariusze rozegrali dziś mecz piłkarski z drużyną Przyjaciół. W jej składzie znaleźli się przedstawiciele straży granicznej, straży celnej, straży miejskiej oraz samorządowcy. Spotkanie obfitowało w wiele sytuacji podbramkowych.

W zeszłym roku padł wynik 2:2. Przed dzisiejszym spotkaniem jeden z elbląskich policjantów zażartował, że „ w tym roku może sprawimy prezent i … przegramy jedną bramką”. Te słowa częściowo znalazły potwierdzenie w końcowym wyniku. Piłkarski pojedynek zakończył się wygraną 3:1 zespołu Przyjaciół Policji. Po pierwszej połowie prowadzili goście 1:0, a autorem tej bramki był Michał Ratajczyk. To była w zasadzie jedyna klarowna sytuacja w tej części meczu. W drugiej połowie oba zespoły odczuwały już zmęczenie, dlatego tych okazji podbramkowych było zdecydowanie więcej. Kolejne dwie bramki także strzelili Przyjaciele – ponownie Ratajczyk i Bogdan Wojtas. Obaj są przedstawicielami Straży Pożarnej. Honorową bramkę dla elbląskiej Policji strzelił Adam Bielski.

Zwycięzcy dzisiejszego meczu byli przede wszystkim lepiej przygotowani fizycznie i bardziej wybiegani. Ich gra była lepiej poukładana, szczególnie w obronie. Bardzo groźne były ich kontrataki, po którym padła właśnie jedna z bramek.

Po meczu wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki w postaci Rocznika Policji Elbląskiej i długopisów.