› bieżące
09:16 / 07.03.2017

Policjanci podsumowali weekend

Policjanci podsumowali weekend

Policjanci z prewencji w miniony weekend interweniowali 194 razy. Skontrolowali przy tym 49 pojazdów oraz 30 osób przewieźli do wytrzeźwienia. Policjanci z ruchu drogowego przebadali ponad 700 kierowców urządzeniami typu alko blow. Pozwoliło to na zatrzymanie jednego nietrzeźwego kierowcy. W czasie weekendu miały miejsce 22 zdarzenia drogowe.

Dwa poważniejsze zdarzenia miały miejsce w miniona niedzielę. Do pierwszego doszło po godzinie 16. na ulicy Królewieckiej. Tam 24-letni kierowca fiata brava wyprzedzał na „podwójnej ciągłej". W trakcie manewru najechał na tył mitsubishi carisma, którym kierował inny 24-latek. On doznał uraz głowy. Kierowcy byli trzeźwi.

Kolejne zdarzenie miało miejsce na ul. Komeńskiego. Tam kilka minut po 20., 22-letni kierowca volkswagena polo nie ustąpił pierwszeństwa dla renault laguny kierowanej przez 24-letniego mężczyznę. Auta zderzyły się bocznie, a kierowca volkswagena z podejrzeniem złamania miednicy trafił do szpitala. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Obydwaj byli trzeźwi.

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%