08:04 / 03.07.2018

Policjanci z Elbląga zajęli II miejsce w Firmowych Mistrzostwach Sztafet Garmin Iron Triathlon Stężyca 2018!

W minioną niedzielę (1 lipca) w Stężycy na Kaszubach odbyły się Firmowe Mistrzostwa Sztafet Garmin Iron Triathlon. Trzyosobowa, policyjna drużyna z Elbląga zajęła II miejsce na dystansie 1/8.

W zmaganiach wzięły udział setki triathlonistów. Reprezentacja policjantów startowała na dystansie 1/8. Konkurencjami były: pływanie na dystansie 475 metrów, 22,5 km trasy rowerowej oraz 5,275 km trasy biegowej. Policjanci podzielili się wybierając „swoje" konkurencje. Dominik Bieniek z patrolu wodnego wybrał pływanie, Beata Nienadowska startująca w licznych maratonach – bieganie, a Jarosław Wojtowicz, na co dzień policjant zajmujący się prewencją kryminalną, wybrał trasę 22,5 kilometrów rowerowego wyścigu.

Policyjna drużyna znalazła się w klasyfikacji drużynowej 1/8 na II miejscu.