› bieżące
18:55 / 22.04.2013

Policjanci zatrzymali sprawców rozboju

 Policjanci zatrzymali sprawców rozboju

Dwóch młodych mężczyzn, którzy przyjechali pod jeden ze sklepów na elbląskiej Zawadzie zostało napadniętych przez czterech 18-latków. Sprawcy zabrali jednemu z napadniętych 2 telefony komórkowe, 100 złotych oraz dokumenty a wcześniej go pobili. Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów.

Obaj usłyszeli zarzuty rozboju. Policjanci zawnioskowali także o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztowania. 18-letni Dawid W. został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Zdarzenie rozegrało się w miniony piątek przed północą przy jednym ze sklepów na elbląskim osiedlu Zawada. Tam, 2 młodych mężczyzn nieopodal sklepu zaparkowało auto. Zapytali się przechodniów jak dojechać na ul. Armii Ludowej. „Pech” chciał, że o odpowiedz pokusiła się stojąca pod sklepem grupa 18-latków. Między mężczyznami wywiązała się kłótnia w konsekwencji, której jeden z napadniętych ratował się ucieczką. Drugi, który pozostał w samochodzie był straszony nożem a czwórka napastników „dosiadła się” do jego auta.

Mężczyźni wymusili też na kierowcy, aby pojechał „poszukać” swojego kolegi, który uciekł. Gdy przejechali kilka ulic, natknęli się na napadniętego wcześniej mężczyznę. Wtedy pobili go i zabierali mu 2 telefony komórkowe oraz 100 złotych. Kierowca zaproponował, że zapłaci sprawcom żeby zostawili ich w spokoju. W tym celu miał zadzwonić do swojej dziewczyny, która miała mieć kod pin do posiadanej przez niego karty bankomatowej. Zamiast do niej zadzwonił po innego kolegę. Gdy ten usłyszał w słuchawce „kłopoty” zorientował się, że znajomi potrzebują pomocy. Zapytał więc, gdzie się znajdują i natychmiast przyjechał. Sprawcy na jego widok zaczęli uciekać.

Na miejsce wezwano również policyjny patrol. Funkcjonariusze w pościgu zatrzymali jednego ze sprawców. Okazał się nim 18-letni Dawid W. Następnego dnia zatrzymano drugiego z napastników. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty dokonania rozboju, w obu przypadkach policjanci złożyli wnioski o tymczasowe aresztowanie sprawców. Zatrzymanie dwóch pozostałych mężczyzn to tylko kwestia czasu. Za dokonanie rozboju może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Krzysztof Nowacki
oficer prasowy KMP w Elblągu

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%