› policja
12:13 / 16.08.2015

Policyjna akcja „lejek”

Policyjna akcja „lejek”

fot. Bartłomiej Ryś

Ponad 200 kontroli trzeźwości - to wynik policyjnych działań pod nazwą „lejek”. Ich głównym celem było eliminowanie z ruchu pijanych kierujących. W Elblągu działania te prowadzone były przez policjantów ruchu drogowego rozmieszczonych na drogach w kilku newralgicznych miejscach. Była to m.in. ulica Mazurska, wyjazd w Kazimierzowie a także ul. Płk. Dąbka. W wyniku działań zatrzymano 2 nietrzeźwych kierujących.

Jak mówią sami policjanci to nie tyle liczba zatrzymanych kierujących co sama ilość przeprowadzonych kontroli i badań trzeźwości powinna oddziaływać prewencyjnie. Na 205 przebadanych kierowców 2 miało w organizmie alkohol – i dwóch z tego ruchu zostało wyeliminowanych. Pierwszy to 32-letni Marcin Z., który kierował oplem astrą mając 1,08 promila drugi – 76-latek jadący polonezem.

Policjanci zatrzymali go do kontroli na ul. Żeromskiego. 76-letni letni mężczyzna kierujący polonezem miał 0,62 promila alkoholu w organizmie. Jego auto trafiło na policyjny parking, on sam natomiast otrzymał wezwanie do stawienia się w komendzie policji. Teraz odpowie przed sądem za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Za ten czyn może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Na policyjny parking trafił także osobowy dodge grand, który dachował na drodze k-7. Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 15 dokładnie na obwodnicy Elbląga. Jadący w kierunku Gdańska 37-letni kierujący z nieznanych przyczyn zjechał na pobocze i uderzył w barierę ochronną w wyniku tego auto przewróciło się na dach. Trzeźwy kierujący z ogólnymi potłuczeniami został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%