› policja
11:37 / 31.10.2012

Policyjna akcja Znicz 2012. Na drogach będzie więcej patroli

Policyjna akcja Znicz 2012. Na drogach będzie więcej patroli

fot. KMP Elbląg

W związku ze zbliżającym się Świętem Wszystkich Świętych a także przypadającym w tym czasie wydłużonym weekendem, rusza policyjna akacja Znicz 2012r. Akcja ta obejmuje plan wzmożonych działań prewencyjno-kontrolnych w dniach 31 października do 4 listopada.

- Głównym celem działań jest zachowanie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym, w tym także eliminowanie nieprawidłowych zachowań uczestników ruchu drogowego – informuje mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. - Wiadomo, że w okresie tym będzie wzmożony ruch kołowy i pieszy, szczególnie w okolicach cmentarzy dlatego też naszym priorytetem będzie upłynnianie ruchu. W tym miejscu chciałabym przypomnieć, że jak co roku będzie zmieniona organizacja ruchu na drogach dojazdowych do cmentarzy. Nie jeździmy zatem na pamięć, stosujmy się do oznakowania pionowego a przede wszystkim do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem.

Aby uniknąć korków elbląscy policjanci radzą, by zostawić swoje auta w garażach, oczywiście w miarę możliwości i skorzystać z komunikacji miejskiej, autobusy w tych dniach będą kursować częściej i zatrzymywać się będą w pobliżu cmentarzy.

Celem działań Znicz jest także zapobieganie popełnianiu przestępstw, w szczególności przeciwko mieniu. Niestety co roku dochodzi do wielu kradzieży zniczy, kwiatów i innych ozdób z nagrobków. Dlatego oprócz umundurowanych, widocznych policjantów służbę pełnić będą także policjanci po cywilnemu.

W Elblągu w tych dniach wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu w okolicach dwóch elbląskich cmentarzy. Więcej na ten temat znaleźć można klikając tutaj.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Powiązane artykuły

Zamknięte ulice, przepustki, zakazy postoju. Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach

01.11.2012 komentarzy 1

Dziś święto Wszystkich Świętych. W okolicach dwóch elbląskich cmentarzy – Agrykola i Dębicawraz wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu....

Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych

01.11.2012

W związku z dniem Wszystkich Świętych, ZKM uruchomił dodatkowe kursy autobusów w kierunku elbląskich cmentarzy. W okresie świąt zwiększono...