› policja
13:12 / 15.01.2013

Policyjne kontrole i edukacja dzieci w ramach programu Bezpieczne Ferie

Policyjne kontrole i edukacja dzieci w ramach programu Bezpieczne Ferie

W ramach programu "Bezpieczne Ferie" elbląscy policjanci z prewencji kryminalnej oraz pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu przez ferie będą poprowadzić spotkania z najmłodszymi. Będą się one odbywały m.in. na zorganizowanych w mieście półzimowiskach.

Dzieci podczas takich spotkań dowiedzą się od mundurowych, jak bezpiecznie bawić się i wypoczywać. Policjanci przypomną najmłodszym o miejscach szczególnie niebezpiecznych, między innymi o tym, że zamarznięty akwen nie jest najlepszym miejscem do jazdy na łyżwach. Policjanci powiedzą również o tym, by pod nieobecność rodziców nie wpuszczać do domu osób nieznajomych. W trakcie spotkań omawiane będą sprawy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Apelujemy do rodziców, by przypominali swoim pociechom o noszeniu światełek odblaskowych. Dziecko widoczne na drodze i znajomość podstawowych zasad ruchu drogowego poprawia jego bezpieczeństwo. Podczas akcji kontrolowany jest także stan techniczny autobusu oraz trzeźwość kierującego. To jednak nie wszystko, policjanci sprawdzają też, czy z dziećmi jedzie opiekun, czy wszystkie mają miejsca siedzące oraz czy autobus jest odpowiednio wyposażony. Funkcjonariusze kontrolują również to, czy kierowca, przewożąc dzieci, nie przekracza dozwolonej na drodze prędkości i czy autobus jest odpowiednio oznakowany.

Policjanci zwracają się z prośbą o wcześniejsze informowanie o kontrolach autobusów, nawet z tygodniowym wyprzedzeniem. Wszystko ze względu na liczne wyjazdy i związane z tym kontrole. Każdy organizator może również dzwonić do Inspekcji Transportu Drogowego, ci funkcjonariusze również skontrolują autokar.

Jakub Sawicki
KMP Elbląg

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%