› policja
11:55 / 18.04.2016

Policyjne podsumowanie minionego weekendu

Policyjne podsumowanie minionego weekendu

Liczba policyjnych interwencji w sobotę i niedzielę wyniosła 204. W sobotnie popołudnie i wieczór policjanci wyjeżdżali ponad 70 razy. W trakcie interwencji wylegitymowano ponad 590 osób a także zatrzymano 2 osoby poszukiwane. Do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego przewieziono 29 nietrzeźwych. Zatrzymano 4 pijanych kierujących.  

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 2 prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km w terenie zabudowanym. Co więcej, w trakcie kontroli w 5 przypadkach stwierdzono brak uprawnień do kierowania autem.

- Dość często trafiamy na osobę, która kieruje autem nie posiadając uprawnień lub też w momencie, gdy te uprawnienia wcześniej straciła – mówi podinsp. Tomasz Piaskowski naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – W takim przypadku osobie grozi mandat w wysokości 500 złotych, ale jeżeli sytuacja się powtórzy konsekwencje mogą być bardziej dotkliwe. Policjanci mogą zamiast mandatu skierować wniosek o ukaranie do sądu. Wtedy wysokość grzywny może sięgnąć nawet 5 tys. złotych.

W czasie weekendu służbę na wodzie pełnił również wspólny patrol Społecznej Straży Rybackiej i Policji. Skontrolowano 3 akweny gdzie znaleziono i usunięto ponad 150 metrów kłusowniczych sieci. Znajdujące się w nich ryby wypuszczono.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu  

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%