› bieżące
17:50 / 28.07.2013

Policyjny festyn na Bulwarze Zygmunta Augusta (foto i video)

Policyjny festyn na Bulwarze Zygmunta Augusta (foto i video)

fot. Marcin Walędzik/elblag.net

Z okazji Święta Policji jedną z tegorocznych atrakcji przygotowanych przez elbląskich funkcjonariuszy dla mieszkańców był dzisiejszy festyn na Bulwarze. Można było m.in. obejrzeć z bliska policyjny sprzęt, auta wojskowa, wziąć udział w teście poziomu wysokości dźwięku czy nawet zjeść dobrą grochówkę.

Na Bulwarze ze względu na wyśmienitą pogodę zgromadziło się dziś wielu mieszkańców Elbląga. Przyszły całe rodziny, młodzież, a nawet osoby starsze. Każda ze zgromadzonych osób mogła znaleźć ciekawą atrakcję dla siebie.

Najwięcej radości i zabawy miały dzieci. Dla nich bowiem był przygotowany test sprawnościowy w jeździe na rowerze, w trakcie którego mogli sprawdzić swoje umiejętności w jeździe między pachołkami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również motocykle, ponieważ każde chętne dziecko mogło zasiąść za jego kierownicą mając na głowie policyjny kask. Dodatkowo można było obejrzeć jeden z najstarszych motocykli jakie ma w swoim magazynie elbląska policja.

Wszyscy uczestnicy festyny z zaciekawieniem przyglądali się również drogowemu sprzętowi KMP w Elblągu, ale także Straży Pożarnej, Straży Miejskiej czy Urzędu Celnego. Mali ochotnicy niejednokrotnie zakładali również kamizelkę policyjną i wsiadali za kierownicę radiowozów.

Atrakcją dzisiejszego popołudnia był także specjalny pokaz ratownictwa wodnego, zorganizowany przez elbląskich ratowników WOPR. Na wodzie miał miejsce także pokaz łodzi motorowych wykorzystywanych przez policję wodną w trakcie interwencji.

Miłośnicy wojska także znaleźli coś dla siebie, bowiem z bliska zobaczyli różnego rodzaju karabiny. Fani sportów motorowych oprócz wspomnianych motocykli mogli także spróbować jazdy quadem z udziałem instruktora. Niemałym zainteresowaniem cieszyło się także stoisko przygotowane przez Elbląski Park Technologiczny gdzie każdy mógł sprawdzić poziom decybeli własnego krzyku czy zobaczyć różnego rodzaju doświadczenia chemiczne. Na koniec festynu policjanci zaprezentowali pokaz tresury psów.

A gdy którykolwiek z uczestników zrobił się głodny, to czekała na niego darmowa grochówka z bułką i chlebem.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym materiałem video i galerią zdjęć!

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 20