› bieżące
07:22 / 15.05.2013

Policyjny śmigłowiec krążył nad Elblągiem. Mężczyzna został odnaleziony

Policyjny śmigłowiec krążył nad Elblągiem. Mężczyzna został odnaleziony

Mieszkańców naszego miasta zaniepokoił widok śmigłowca policyjnego, który intensywnie krążył nad Elblągiem. Postanowiliśmy sprawdzić, w jakim celu policja używa tego sprzętu. Czy jest to element jakiejś większej akcji funkcjonariuszy?

O fakcie krążenia policyjnego śmigłowca nad Elblągiem poinformował nas nasz czytelnik. Wskazał, że helikopter wykonuje dość intensywne loty. Jak udało nam się ustalić w Komendzie Miejskiej Policji, śmigłowiec jest wykorzystywany do poszukiwania zaginionego Macieja Poczobuta. Mężczyzna wyszedł wczoraj z domu ok. godz. 15.00. Ostatni raz widziany był na Starym Mieście ok. godz. 23.00. Nie nawiązał kontaktu z rodziną. 

- Śmigłowiec uczestniczy w poszukiwaniach zaginionego mężczyzny. Przyleciał z Gdańska. Ciężko powiedzieć, jak długo będzie wykorzystywany w tej akcji. Jest wyposażony w kamerę termowizyjną, więc może kontynuować akcję poszukiwawczą w nocy – mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Aktualizacja:

Wczoraj ok. 21.00 elbląscy policjanci otrzymali informację, że zaginiony mężczyzna znajduje się w Tropach Elbląskich. Został rozpoznany dzięki zdjęciu zamieszczonemu w lokalnych portalach internetowych. 42-letni Maciej Poczobut był zdrowy ale osłabiony. Został przewieziony do szpitala na badania. 
 

8
1
oceń tekst 9 głosów 89%