› polityka
12:06 / 01.12.2012

Polityka może być ciekawa…

Polityka może być ciekawa…

…także w Elblągu. Mimo, że ciągle narzekamy na politykę i polityków, zarówno w wydaniu ogólnopolskim, jak i lokalnym, to jednak siłą rzeczy nasłuchujemy, „co w trawie piszczy” i co nam politycy przygotowują. My postaramy się Wam te lokalne informacje polityczne przybliżyć w strawny sposób.

Polityką możemy się nie interesować, ale ta polityka interesuje się nami i wpływa na nasze życie codzienne. Dlatego w portalu elblag.net polityki lokalnej unikać nie będziemy, ale też nie będziemy  nią epatować. Politykę potraktujemy jako codzienne zjawisko, które powinno znaleźć się w każdym serwisie informacyjnym – także tym lokalnym. Nie chcemy jednak wzbudzać niezdrowych emocji, szukać dziury w całym czy też uprawiać „krytykanctwa”. Nasza rola to informacja, analiza, komentarz – nie uprawianie polityki dla jakiejkolwiek opcji. Niczyją tubą polityczną nie będziemy.

Chcemy natomiast uczciwie podchodzić do tych tematów, które mają bieżący wpływ na naszych Czytelników – mieszkańców Elbląga. Chcemy pogłębiać informacje, analizować wpływ decyzji polityków na nasze życie, przewidywać ich następstwa, krytykować złe działania, ale chwalić też dobre posunięcia.

Pozostaniemy apolityczni, czyli nie będziemy skłaniali się w żadną stronę, kierując się rzetelnością i obiektywizmem dziennikarskim. Informacje najpierw sprawdzimy a później je dopiero opublikujemy. Nie mamy zamiaru gonić za niepotwierdzonym newsem. Nie mamy zamiaru także brać udziału w nagonce politycznej na jakiegokolwiek polityka tylko dlatego, że tak postępuje nasza konkurencja.

Będziemy kierowali się zasadą obiektywizmu oraz przede wszystkim chcemy wypełniać taką rolę mediów, jaką narzucają standardy demokracji. Media i dziennikarze mają kontrolować władzę. A to oznacza, że mają przypatrywać się jej działaniom oraz informować o tym społeczeństwo. Jednak na pewno media nie powinny tej polityki kreować. My tak nie będziemy robić.

8
0
oceń tekst 8 głosów 100%