14:42 / 22.02.2014

Polonia Gdańsk wygrywa z Olimpią. Co z testowanymi?

Olimpia Elbląg w meczu sparingowym rozegranym na boisku przy ul. Skrzydlatej przegrała 0-3 z Polonią Gdańsk. Zespół gości występujący w trzeciej lidze. wykorzystał to, że w składzie Żółto Biało Niebieskich była większość testowanych graczy wspartych kilkoma z podstawowego składu.

To był dla sztabu szkoleniowego sprawdzian umiejętności testowanych zawodników - Dla nas rywalizacja z Polonią była ważna ze względu na sprawdzenie trzech zawodników z Legii Warszawa i napastnika z Grecji. Zagramy jeszcze sparing z Gromem Nowy Staw, w którym przećwiczymy warianty gry w ataku. Decyzję w sprawie tych piłkarzy podejmiemy po tym następnym spotkaniu. Wydaje się, że zostanie dwóch graczy do rywalizacji. A najprawdopodobniej zrezygnujemy z Christosa Limperopoulosa i Bartłomieja Czarneckiego, występującego na pozycji napastnika. To jednak nie ten poziom - mówi trener Adam Boros. Trudno powiedzieć czy w najbliższym czasie będą sprawdzani nowi gracze.

Spotkanie z Polonią było wyrównane, ale trzeba pamiętać o tym w jakim zestawieniu zagrał klub z Elbląga. Pierwszą bramkę zdobył Łukasz Borkowski w 34 minucie wykorzystując rzut karny. W poprzeczkę trafił Maciej Prusinowski. Drugą bramkę strzelił Mariusz Osmański, który przejął prostopadłe podanie i przelobował Hieronima Zocha. W 90 minucie piłkę ręką zagrał w polu karnym obrońca gospodarzy a stały fragment na gola zamienił Kamil Borkowski.

Olimpia Elbląg - Polonia Gdańsk 0-3 (0-1)

Bramki: Borkowski 34. -k., Osmański 70., Borkowski 90. - k.

Olimpia: Imianowski - Sambor, Lewandowski, Ichim, Prusionowski, Zieliński, Sokołowski, Kowalczyk, Czarnecki, Limperopoulos, również: Zoch, Piotrowski, Ressel, Pietrewicz