› poradnik
13:37 / 29.01.2021

Półśpiochy dziecięce – jak wybrać?

Półśpiochy dziecięce – jak wybrać?

Idealne do spania oraz noszenia na co dzień. Półśpiochy, bo o nich mowa, to praktyczny element dziecięcej garderoby, który można zestawić z body lub koszulką. Są wygodne, nie krępują ruchów i zapewniają odpowiedni komfort termiczny. Na co jednak zwrócić uwagę przy wyborze półśpiochów dziecięcych?

Półśpiochy dziecięce – dlaczego warto?

Skompletowanie garderoby maluszka to nie lada wyzwanie. Na rynku nie brakuje bowiem atrakcyjnych rozwiązań. Co jednak jest przydatne, a czego nie trzeba kupować? To pytanie zadaje sobie wiele rodziców przytłoczonych ogromem wyboru. Wśród polecanych rozwiązań są m.in. niezwykle praktyczne półśpiochy dziecięce.

To wygodne rozwiązania, które maluch może nosić i na co dzień, i do spania. Zapewniają bowiem swobodę ruchów. Rodzice potwierdzają, że półśpiochy sprawdzają się również podczas spacerów. Gwarantują bowiem optymalny komfort cieplny, co jest zasługą m.in. specjalnej konstrukcji – w półśpiochach stopy dziecka pozostają zakryte, dzięki czemu nie ulegają wychłodzeniu.

Rodzice doceniają je również za łatwość i wygodę zakładania i zdejmowania. W awaryjnej sytuacji półśpiochy można raz-dwa ściągnąć i również szybko założyć z powrotem. Nic więc dziwnego, że jest to chętnie kupowany element dziecięcej garderoby. Jak jednak wybrać odpowiedni model? Na co zwrócić uwagę?

Z jakiego materiału powinny być wykonane półśpiochy dziecięce?

Półśpiochy dziecięce – jak wybrać?

Dziecięca skóra jest niezwykle wrażliwa. Dlatego przy wyborze półśpiochów w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę materiał, z którego zostały uszyte. Na rynku nie brakuje różnego rodzaju tkanin, tworzyw sztucznych i syntetyków. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak bawełna. Dlaczego?

To przyjemny w dotyku, naturalny materiał, który nie podrażnia dziecięcej skóry i nie wywołuje alergii. Odznacza się również właściwościami higroskopijnymi, co w praktyce polega na tym, że bardzo dobrze odprowadza pot i wilgoć. Zapewnia również ciepło. Wszystko to sprawia, że bawełniane półśpiochy zapewniają wysoki komfort użytkowania. Uśmiech maluszka gwarantowany!

Materiał to jednak nie wszystko. Jeżeli wybierasz półśpiochy z nadrukami lub aplikacjami, koniecznie sprawdź, jaką metodą zostały one wykonane. Najbezpieczniejsza dla maluchów jest nanoszenie wzorów farbami wodnymi. Nie zawierają one bowiem metali ciężkich, takich jak ołów. Nie podrażniają skóry ani nie wywołują alergii. Odpowiednie będą również nadruki i aplikacje wyszywane. Te jednak czasem mogą „gryźć” w skórę. Warto więc dobrze im się przyjrzeć.

Półśpioszki dziecięce – co jeszcze sprawdzić przed zakupem? Istotny krój

Półśpioszki dziecięce powinny mieć również odpowiedni krój. W miejscu klasycznej gumki w pasie powinien znajdować się szeroki, nieuciskający ściągacz. Dlaczego? Po pierwsze, nie będzie uciskał malucha w brzuszek, co zapewni komfort noszenia. Po drugie, utrzyma półśpioszki na właściwym miejscu. W efekcie nawet jeśli Twoje dziecko jest bardzo ruchliwe, ubranie nie będzie się zsuwać. Zapewni to swobodę odkrywania świata.

Ważnym elementem półśpiochów są również w gumki nad piętkami. Odkrywają one tę samą rolę co ściągacz – uniemożliwiają zsuwanie się odzieży. Dzięki temu pociecha może ruszać się do woli.

Półśpiochy powinny wyróżniać się anatomicznym krojem. Z jednej strony oznacza, że będą one dobrze dopasowane do ciała, z drugiej – że zapewnią, tak ważną dla rozwoju każdego malucha, swobodę ruchów. Analizując krój, uwzględnij także to, że w półśpioszkach musi zmieścić się pielucha.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%