21:57 / 11.01.2021

Pomoc dla bezdomnych. Ofiarność elblążan (+ zdjęcia)

Pomoc dla bezdomnych. Ofiarność elblążan (+ zdjęcia)

fot. nadesłana

Do końca marca będzie trwała zbiórka odzieży i żywności dla osób korzystających z Domu dla Bezdomnych im. św. Brata Alberta przy ul. Nowodworskiej w Elblągu oraz dla bezdomnych koczujących na terenie miasta. Organizatorem akcji "Pomóżmy elbląskim bezdomnym" są Stowarzyszenie Elbląscy Patrioci, Okręg Pomorski ZŻ NSZ oraz ONR Elbląg.

Elblążanie jak dotąd wykazali się dużą ofiarnością, o czym świadczy załączona fotogaleria. Potrzeby są naprawdę duże, w związku z tym zbiórka jest kontynuowana.

Potrzebujemy przede wszystkim żywności pakowanej, którą można dłużej przechowywać i która szybko nie ulega zepsuciu. Najlepsze byłyby m.in. puszki, konserwy, słoiki, kawa, herbata. Oprócz tego nasi podopieczni przyjmą zimowe ubrania: spodnie, kurtki, buty, bieliznę osobistą, koce oraz przybory toaletowe

- poinformował nas miesiąc temu Jacek Gierwatowski, prezes Stowarzyszenia Elbląscy Patrioci. 

Inną opcją jest wpłata pieniężna za pośrednictwem serwisu Zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/d5npy5.

Dary można przekazać we wtorki i piątki w godzinach 16.00 do 19.00 w siedzibie stowarzyszenia Elbląscy Patrioci, która znajduje się przy ul. Łączności 3 w Elblągu. W razie pytań organizatorzy zbiórki proszą o kontakt telefoniczny pod numerem: 505 543 064.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 11