09:11 / 06.03.2014

Pomoc dla Ukrainy mało imponująca

Pomoc dla Ukrainy mało imponująca

fot. Artur Borkowski

Jak informuje biuro prasowe prezydenta miasta – pomoc dla Ukrainy jest mało imponująca. Dlatego miasto apeluje do elblążan o większe zaangażowanie i dalsze przynoszenie darów do punktów zbiórek.


- Wszyscy ci, którzy chcieliby wspomóc naród ukraiński w tym trudnym dla niego okresie, mogą to zrobić do piątku 7. marca – choć niewykluczone, że będziemy zmuszeni jeszcze przedłużyć zbiórkę – informuje Rafał Maliszewski z biura prasowego prezydenta miasta. - Jesteśmy w kontakcie z władzami zaprzyjaźnionego z Elblągiem Tarnopola oraz z mniejszością ukraińską zamieszkującą nasze miast. Wiemy, że na Ukrainie brakuje przede wszystkim podstawowych leków (przede wszystkim przeciwbólowych i uspokajających). Potrzebne są również wszelkie przedmioty dla dzieci – ubrania, zabawki, maskotki, książki (w języku polskim, angielskim), przybory rysunkowe, słodycze, itp.

Przedstawiciele mniejszości ukraińskiej w Elblągu zachęcają dzieci i młodzież z Elbląga, aby przygotowując np. paczkę ze słodyczami umieszczali w niej karteczkę ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz adresem mailowym. Dzięki temu będzie możliwe nawiązanie znajomości z rówieśnikami z Ukrainy.

Zebrane rzeczy można dostarczać do Urzędu Miejskiego w godz. 7.30-15.30 (I piętro, pokój nr 207) oraz do Banku Żywności, który mieści się przy ul. Stefczyka 7/8, w godz. od 8:00 do 14.00.
 

 

7
6
oceń tekst 13 głosów 54%