› bieżące
20:03 / 24.09.2019

Pomóż Lidii Czarneckiej pojechać na mistrzostwa Europy! Lista punktów wsparcia

Pomóż Lidii Czarneckiej pojechać na mistrzostwa Europy! Lista punktów wsparcia

fot. Marcin Mongiałło

Lidia Czarnecka (ur. 2004 r., UKS Skoczek Elbląg) chce pojechać na Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych 2019 w Tallinie, które odbędą się w dniach od  4 do 8 grudnia 2019 r. Niestety jej rodziców nie stać na pokrycie wszystkich wydatków, które obejmują koszty biletów, pobytu dla Lidii, pobytu dla opiekuna oraz koszty dodatkowe. W związku z tym rodzice wpadli na pomysł prowadzenia zbiórki publicznej. Prowadzi ją Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu. Możecie pomóc w wyjeździe elblążanki na mistrzostwa za pośrednictwem wpłaty choćby niewielkiej kwoty do jednej sześciu puszek, które znajdują się w różnych punktach miasta.

Poniżej lista punktów wsparcia, w których znajdziecie opisane i opieczętowane puszki, do których możecie wpłacić pieniądze:

  • Restauracja Oliwka, ul. Wigilijna 6-7
  • Pizzeria Aduś, ul. Gdyńska 61
  • Restauracja Wiarus, ul. 1 Maja 3
  • Restauracja Tokio Sushi, ul. Giermków 19/21
  • Tamago Sushi Bar, ul. Studzienna 33-34b
  • Dana. Serwis opon osobowo-ciężarowych oraz sprzętu rolniczego, Al. Józefa Piłsudskiego 15A

Zbiórkę prowadzi Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu, ul. Związku Jaszczurczego 17, pok. 26.

Lidia Czarnecka w lutym 2019 r. skończyła 15 lat. Mimo bardzo młodego wieku ma na swoim koncie wiele sukcesów, także o randze międzynarodowej. Przypomnijmy tylko kilka jej niedawnych rewelacyjnych rezultatów. 

Na zakończonych niedawno w Bratysławie mistrzostwach Europy juniorów w szachach klasycznych (2 – 10 sierpnia 2019 r.) nie przegrała żadnej partii, jak również wygrała z mistrzynią Kontynentu z ubiegłego roku (która do czasu zakończenia turnieju nosiła tytuł mistrzni Europy w kategorii wiekowej do lat 16). Zdobyła na tych zawodach aż 158 punktów rankingowych Elo – najwięcej ze wszystkich sklasyfikowanych 96 zawodniczek w kategorii wiekowej do 16 lat. Świadczy to bezsprzecznie o niezwykłym, bardzo dużym progresie naszej szachistki. Elblążanka osiągnęła życiowy sukces. Mimo, że została rozstawiona z odległym, 56. numerem na liście startowej (na 96 zawodniczek), to wywalczyła 12. miejsce w kategorii wiekowej do lat 16 (elblążanka ma 15 lat), wygrywając kilka partii, m.in. ze starszą o rok (urodzoną w 2003) mistrzynią Europy z ubiegłego roku Kamiliją Bułatową (Rosjanka ostatecznie zajęła 8. miejsce w mistrzostwach) oraz ze starszą o rok Sarah Djidjeli, najlepszą zawodniczką Francji w grupie wiekowej do lat 16.

Na zakończonych w 1 września 2019 r. Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych 2019 w Rzeszowie Lidia wywalczyła srebrny medal w kategorii wiekowej do 16 lat. (2. miejsce na 48 startujących zawodniczek), a w szybkich musiała zadowolić się 19. miejscem (na 51 zawodniczek). To duży sukces elbląskiej zawodniczki, która w szachach szybkich przegrała zaledwie jedną partię − z Patrycją Waszczuk, aktualną mistrzynią Europy juniorów w szachach klasycznych (to Patrycja stanęła też na najwyższym stopniu podium w kategori szachów błyskawicznych). Udało jej się również pokonać zawodniczkę, z którą jak dotąd zawsze przegrywała, także walkę o medale na mistrzostwach Polski − Magdalenę Harazińską.

Lidia jest wieloletnią wolontariuszką, która swoją postawą społeczną niejednokrotnie udowodniła że potrafi zaangażować się w działania na rzecz innych, potrzebujących. Dlatego teraz MY możemy pomóc Lidce spełnić jej marzenie −wyjechać na mistrzostwa świata.

− poinformowała nas Laura Mickiewicz z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu.

W jaki sposób możecie pomóc?

Można wpłacać darowizny na konto Stowarzyszenia Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu,

numer konta bankowego: 92102017520000010200555425 (PKO Bank Polski).

Tytuł wpłaty: „dla Lidki"

Zbiórka jest już zarejestrowana w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji pod Nr: 2019/2941/OR. Nazwa tej zbiórki: „Pomagamy Lidce wyjechać na Mistrzostwa".

---------------------

Możecie pomóc Lidii w starcie na mistrzostwach Europy także za pośrednictwem drugiego konta bankowego:

UKS Skoczek Elbląg przy Szkole Podstawowej nr 1 w Elblągu, ul. Daszyńskiego 1, 82-300 Elbląg 

nr rachunku: PL 43203000451110000003938210

Tytuł wpłaty: „dla Lidki"

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 2