› daj znać
12:00 / 27.07.2018

Pomóż zwierzętom w Grecji! Mieszkanka Aten urodzona w Elblągu zainicjowała zbiórkę

Pomóż zwierzętom w Grecji! Mieszkanka Aten urodzona w Elblągu zainicjowała zbiórkę

Grecję nawiedziła straszna tragedia. W pożarach, które objeły Ateny i okolicę zginęło co najmniej 85 osób, a liczba rannych sięga 200. Jest jeszcze drugi wymiar tego dramatu. Oprócz ludzi ucierpiały również zwierzęta, w tym psy i koty. Wiele z nich straciło w pożarach swoich właścicieli i błąka się po okolicy, część jest poparzonych. Są i takie, które były bezdomne i ucierpiały w trakcie pożarów. One wszystkie potrzebują Waszego wsparcia, a w tej chwili nierzadko są po prostu zapomniane. Wioletta Walczyk, mieszkanka Aten urodzona w Elblągu, zainicjowała akcję zbiórki karmy, jak również rzeczy, które są konieczne celem niesienia zwierzętom profesjonalnej pomocy (m.in. maści na oparzenia, bandaże). Na apel elblążanki pozytywnie zareagowało elbląskie schronisko, do którego możecie dostarczać potrzebne produkty. Pomożecie?

Moi drodzy fejsbukowi znajomi i przyjaciele zwracam się do was wszystkich z gorącą prośbą o wsparcie akcji niesienia pomocy również czworonożnym ofiarom ostatnich tragicznych pożarów w Grecji. Są to ofiary, o których nie słyszymy w mediach, ofiary których nikt nie liczy, a jest ich naprawdę bardzo wiele. Nasi bracia mniejsi również cierpią i potrzebują naszej pomocy. Potrzebna jest głownie karma i leki, a także podwórka i domy, gdzie ranne zwierzęta mogłyby kontynuować terapie. Bardzo dużo lekarzy weterynarii odpowiedziało pozytywnie na apel przeróżnych organizacji prozwierzęcych i świadczą swoje usługi dla poszkodowanych w pożarach czworonożnych pacjentów nieodpłatnie. Ktokolwiek chciałby pomóc w jakikolwiek sposób proszę o kontakt. Przekażę adresy, gdzie można przekazywać rzeczy. Możecie przesyłać lub przywozić karmę i leki również do mojej kancelarii. Zostaną rozprowadzone wedle potrzeby. 

 

Potrzebne są głównie maści weterynaryjne na oparzenia, krople i maści do oczu (np. Tobrex), Augmentin, Betadin, Fucidine, gaza i bandaże, 

 

Adres mojej kancelarii: 

 

1 VERGOVITSIS 
PLATEIA GKYZI
11475 ATHENS 
GREECE.
tel.: +30 6945811477
+48 793612692

 

Proszę nie przesyłać pieniędzy.

– napisała Wioletta Walczyk. 

Dary można przekazywać do siedziby schroniska dla zwierząt w Elblągu (ul. królewiecka 133) do 30 lipca (poniedziałek). Paczki można przesyłać również (szczególnie po 30 lipca) na podany powyżej adres w Atenach.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%