› bieżące
09:17 / 18.04.2013

Pomysł na sąsiedzkie świętowanie, czyli Europejski Dzień Sąsiada

Pomysł na sąsiedzkie świętowanie, czyli Europejski Dzień Sąsiada

Ostatni dzwonek dla tych, którzy mają pomysł i chęci na zorganizowanie Europejskiego Dnia Sąsiada na swojej dzielnicy. Tylko do jutra (19 kwietnia) Stowarzyszenie ESWIP przyjmuje wnioski do konkursu „Pomysł na sąsiedzkie świętowanie”. Zwycięzca będzie miał do dyspozycji 1500 zł na niezbędne zakupy.

Sąsiedzkie karaoke, konkurs na najlepsze ciasto, konkursy fotograficzne i gry podwórkowe, to tylko kilka pomysłów na wspólne świętowanie Europejskiego Dnia Sąsiada. I choć święto to przywędrowało do nas z Francji – od kilku lat w ostatnie dni maja obchodzone jest w wielu miastach Polski, w tym także w Elblągu.

– Nie ma gotowego przepisu na sąsiedzkie świętowanie – mówi Małgorzata Woźna ze Stowarzyszenia ESWIP, koordynatorka Funduszu Inicjatyw Sąsiedzkich. – Ważne, by zainicjowane zostało przez sąsiadów i przez nich samych zrealizowane. I wreszcie – by oni sami mogli spędzić ten czas razem. Warto to zrobić, bo choć często mijamy się na schodach czy w osiedlowym sklepie, a nie mamy okazji do bliższego poznania i spędzenia ze sobą czasu

Dofinansowany zostanie jeden pomysł na zorganizowanie Dnia Sąsiada. Do dyspozycji grupy, która przedstawi najciekawszy, przekazanych zostanie 1500 zł, z których można będzie zakupić wszystko to, co jest potrzebne, żeby Święto doszło do skutku. – Zachęcamy mieszkańców, aby do realizacji Dnia Sąsiada zapraszali instytucje czy organizacje ze swojego otoczenia, czyli świetlice, dom kultury, spółdzielnię mieszkaniową itp. Daje to nie tylko możliwość wzbogacenia oferty obchodów tego święta, ale także nawiązanie relacji między mieszkańcami a instytucjami, które w przyszłości mogą ułatwić wspólne funkcjonowanie – dodaje Małgorzata Woźna.

Wnioski należy złożyć do 19 kwietnia br. w elbląskiej siedzibie Stowarzyszenia (ul. Związku Jaszczurczego 17, pok. 30). Czas na realizację inicjatywy: między 24 a 30 maja 2013. Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.eswip.pl (http://www.eswip.pl/pl_news_1705.html).

Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Quo vadis NGO? Wzmacnianie potencjału organizacji pozarządowych w oparciu o tożsamość miejsca”. Projekt został sfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Stowarzyszenie ESWIP

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%