› poradnik
11:00 / 17.11.2020

Pomysł na stylową podłogę - parkiet przemysłowy

Pomysł na stylową podłogę - parkiet przemysłowy

Podłoga to jeden z najważniejszych elementów decydujących o wyglądzie całego wnętrza. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na wybór odpowiedniej nawierzchni. Czy modna ostatnio mozaika przemysłowa to dobre rozwiązanie do domu? Czy jej montaż się opłaca? 

Wybór odpowiedniej podłogi jest jedną z najważniejszych kwestii, z jakimi musimy zmierzyć się w czasie remontu. To bowiem właśnie ona w dużym stopniu decyduje o charakterze całego pomieszczenia. Co więcej, jakby na to nie patrzeć, podłoga jest właściwie najintensywniej i najczęściej eksploatowaną częścią całego wnętrza. Warto więc zadbać, by spełniała wszelkie standardy związane z estetyką, ale też była solidna, i wysoce odporna na wgniecenia zadrapania i inne uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu będzie prezentować się nienagannie przez wiele lat. Jeśli chodzi o wybór podłogi, mamy naprawdę sporo możliwości. Nawierzchnie różnią się między sobą różnymi parametrami, zaczynając od ich koloru, aż po system montażu. W związku z niezwykłą wytrzymałością i świetną ceną, w ostatnim czasie ogromną popularnością cieszy się między innymi mozaika przemysłowa. Czy jest to jednak dobre rozwiązanie? 

Parkiet przemysłowy — zalety

Parkiet przemysłowy jest bardzo dobrą alternatywą dla klasycznych drewnianych podłóg. Przede wszystkim ten rodzaj pokrycia podłogowego prezentuje się bardzo naturalnie i oryginalnie. Ich znakiem rozpoznawczym jest bardzo charakterystyczna mozaika. Parkiet taki wykonany jest bowiem z licznych wąskich deszczułek tworzących właśnie takie oryginalne wzory. Zaletą tego rozwiązania jest jednak nie tylko wyjątkowa estetyka, ale przede wszystkim niepowtarzalna wytrzymałość. Nie ma tu ani odrobiny przesady. Mozaika przemysłowa jest uważana bowiem za najtrwalszy rodzaj parkietu.

Nazwa parkiet przemysłowy nie jest tu przypadkowa, gdyż ten rodzaj desek świetnie sprawdzi się nawet w miejscach, gdzie narażony będzie na bardzo intensywną eksploatację. Mozaika podłogowa to idealne rozwiązanie do sal treningowych i tanecznych, czy lokali gastronomicznych. Coraz częściej stosuje się ją także w domach, gdzie wspaniale podkreśli charakter salonu, sypialni, a nawet łazienki. 

Parkiet przemysłowy — ile to kosztuje? 

Często decydującym czynnikiem wyboru materiałów budowlanych, czy remontowych, jest ich cena. Mozaika przemysłowa to doskonała opcja dla osób szukających budżetowych rozwiązań. Oczywiście cena zależna jest od wielu czynników i decyduje o niej producent parkietów. Jednak warto podkreślić, że mozaika to bez wątpienia jeden z najtańszych sposobów na piękną, a przede wszystkim solidną podłogę w niskiej cenie. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%