› bieżące
08:27 / 09.10.2018

Pomysł Prawa i Sprawiedliwości na elbląski basen (+ wizualizacje)

Pomysł Prawa i Sprawiedliwości na elbląski basen (+ wizualizacje)

fot. Europrojekt.elblag.pl

Pomysł polityków Prawa i Sprawiedliwości na elbląski basen różni się od pomysłu zaproponowanego przez prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego, jak też od propozycji inicjatywy obywatelskiej, promowanej przez Partię Razem. Można powiedzieć, że jest to propozycja pośrednia, która jest bliższa historycznej koncepcji od propozycji promowanej przez prezydenta, ale dalsza od "tego co było", kiedy ją porównamy do propozycji obywatelskiej. 

fot. Marcin Mongiałło, Elblag.net

Przede wszystkim pomysł na basen promowany przez elbląskich polityków Prawa i Sprawiedliwości zakłada, że obecny, kryty basen CRW Dolina miałby być połączony śluzą z częścią odkrytą (która ma powstać). Kupując jeden bilet można by zatem korzystać z obu basenów - krytego i odkrytego. Wejście na pozostałą część odkrytą byłoby bezpłatne - w założeniu miałaby to być część rekreacyjna z szeregiem basenów i zjeżdżalni, placami zabaw, wyciągiem do narciarstwa wodnego, boiskiem do piłki plażowej. Według polityków PiS-u pięniądze na inwestycję możnaby pozyskać z Ministerstwa Sportu i Turystyki, który dysponuje pulą na tego typu cele. Koncepcja PiS-u opiera się na projekcie firmy elbląskiego architekta Grzegorza Lateckiego, która nie wygrała konkursu organizowanego przez miasto.

Prezydent Witold Wróblewski złożył do RPO wniosek o dofinansowanie w kwocie 34 mln zł rewitalizacji basenu przy ul. Spacerowej, która miałaby kosztować w sumie 49,4 mln złotych. Wybrany przez miasto projekt autorstwa firmy Architekci PL Jerzy Hnat z Gliwic nie otrzymał jednak dofinansowania z funduszy unijnych i jest na liście rezerwowej. Poseł Jerzy Wilk twierzi, że pomysł promowany przez polityków z jego ugrupowania jest lepszy i tańszy.

Przypomnijmy, że 10 października 2016 roku ogłoszono zwycięską koncepcję zagospodarowania oraz rewitalizacji otwartego kąpieliska miejskiego w Elblągu. Pierwszą nagrodę w wysokości 15 tys. złotych oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej otrzymała wówczas firma Architekci PL Jerzy Hnat z Gliwic. Koncepcję wybrał sąd konkursowy, a rozstrzygnięcie zatwierdził prezydent Elbląga. Grupa elblążan nie chce betonowo-plastikowego potworka. Na przełomie kwietnia i maja tego roku zgłosili oni swoją autorską koncepcję zagospodarowania kapieliska miejskiego przy ul. Spacerowej, o czym pisaliśmy pół roku temu. Rozwiazania wybranego przez miasto nie chcą również politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy proponują, aby oprzeć się na projekcie autorstwa firmy Euro-Projekt Grzegorz Latecki z Elbląga.

 

Zobaczcie wizualizacje basenu 

 

Koncepcja promowana przez polityków Prawa i Sprawiedliwości (z pewnymi modyfikacjami)

Wizualizacja projektu elbląskiego basenu autorstwa firmy Euro-Projekt Grzegorz Latecki z Elbląga

 

Koncepcja promowana przez miasto - prezydenta Elbląga (wybrana przez urzędników)

Koncepcja zagospodarowania kąpieliska miejskiego przy ul. Spacerowej w Elblągu. Architekci PL Jerzy Hnat (Gliwice)

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Powiązane artykuły

Stefan Rembelski: Wybudujmy plażę miejską na lewym brzegu rzeki Elbląg (+ wizualizacje)

12.10.2018 komentarzy 22

Stefan Rembelski, który w nadchodzących wyborach samorządowych kandyduje na urząd prezydenta Elbląga z ramienia Stowarzyszenia Kukiz'15, proponuje...