› bieżące
06:29 / 11.06.2013

Ponad 100 wniosków do budżetu obywatelskiego. Zobacz jakie

Ponad 100 wniosków do budżetu obywatelskiego. Zobacz jakie

Choć wniosków złożonych przez mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego jest mniej niż w roku ubiegłym, te złożone dotychczas są zdecydowanie bardziej przemyślane. Właśnie przekroczyliśmy 100 wniosków, a termin składania upływa 14 czerwca. Pozostało już więc niewiele czasu, aby przedstawić swój pomysł.

- Elblążanie w tej edycji Budżetu Obywatelskiego są bardziej skłonni do konsultowania swoich pomysłów z sąsiadami. Wnioski często są wspólne, rzadziej niż w roku ubiegłym zdarza się, aby wpływało po kilka wniosków na tę samą inwestycję lub lokalizację – mówi Marta Doroz, zastępca Dyrektora Departamentu Organizacji i Nadzoru Urzędu Miejskiego. Mieszkańcy dociekają także, które tereny podlegają miastu, aby mieć pewność, że można wydatkować na nie pieniądze z miejskiej kasy – dodaje Marta Doroz.

Jakie zadania zgłaszają mieszkańcy do Budżetu Obywatelskiego? Tutaj – jak w roku ubiegłym – dominują drobne, ale istotne z punktu widzenia mieszkańców inwestycje. Elblążanie oczekują nowych placów zabaw, parkingów, remontów chodników i ulic, montażu oświetlenia, terenów wypoczynku i rekreacji.

Pozostały już tylko cztery dni na zgłaszanie swoich propozycji do Budżetu Obywatelskiego. Wniosek można złożyć osobiście w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego lub online na stronie internetowej www.budzetobywatelski.elblag.eu. Spośród propozycji mieszkańców zostaną wybrane te, które są możliwe do realizacji pod względem formalno-prawnym, gospodarności i możliwości finansowych oraz technicznych. Pozytywnie zaopiniowane propozycje zostaną umieszczone w ankietach, które na przełomie września i października zostaną dostarczone do mieszkańców, z podziałem na poszczególne okręgi wyborcze, a także zamieszczone na stronie miasta. To mieszkańcy zdecydują w głosowaniu, które ze zgłoszonych propozycji znajdą się w projekcie budżetu Elbląga na 2014 rok.

Złożone projekty można zobaczyć tu: http://www.budzetobywatelski.elblag.eu/wnioski-do-budzetu-obywatelskiego

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%