› bieżące
09:10 / 19.04.2017

Ponad 900 młodych elblążan przystępuje dzisiaj do egzaminu gimnazjalnego

Ponad 900 młodych elblążan przystępuje dzisiaj do egzaminu gimnazjalnego

fot. Marcin Mongiałło (archiwum elblag.net)

Ponad 900 młodych elblążan przystępuje dzisiaj do egzaminu gimnazjalnego, który rozpoczął się w całej Polsce o godzinie 9:00. 

Na początek część humanistyczna. Po pierwszym etapie testowym z zakresu wiedzy o społeczeństwie i historii, która portwa 60 minut, rozpocznie się 60-minutowa przerwa. Po jej zakończeniu, o godzinie 11:00 rozpocznie się egzamin z języka polskiego, który potrwa 90 minut.

W kolejnych dniach - jutro i pojutrze - gimnazjaliści ostatnich klas podejdą do dwóch kolejnych części egzaminu: z wiedzy matematyczno-przyrodniczej oraz z języków obcych.  

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia edukacji na poziomie gimnazjum. Nie ma jednak żadnego progu zdawalności. Krótko mówiąc egzamin zda każdy przystępujący do niego uczeń, natomiast warto dodać, ze wyniki tego egzaminu są istotne, bo stanowią część kryterium przy przyjęciu do szkoły ponadgimnazjalnej. 

W Elblągu do egzaminu gimnazjalnego przystąpiło dzisiaj ponad 900 uczniów w kilkunastu gimnazjach, w tym:

  • 12 gimnazjach, których podmiotem założycielskim jest Gmina Miasto Elblag, w tym w 5 osobnych gimnazjach, w 5 gimnazjach znajdujących się w zespołach szkół oraz 2 gimnazjach w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych;
  • Gimnazjum w Zespole Szkół Pijarskich 
  • Gimnazjum w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych
  • Niepublicznym Gimnazjum Akademickim Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej
  • Gimnazjum Regent z Oddziałami Dwujęzycznymi.

W samych tylko ostatnich, trzecich klasach dwunastu gimnazjów, których podmiotem założycielskim jest Gmina Miasto Elblag uczy się 902 uczniów.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%