› sport
09:02 / 15.04.2014

Ponad setka chętnych do udziału w Biegu Piekarczyka

Ponad setka chętnych do udziału w Biegu Piekarczyka

Wystarczyły zaledwie trzy dni, by ponad setka chętnych zgłosiła się do udziału w VI Elbląskim Biegu Ulicznym Piekarczyka, który w tym roku odbędzie się 29 czerwca. Organizatorami imprezy są Urząd Miejski oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu.

Elbląski Bieg Piekarczyka z roku na rok staje się coraz bardziej popularny wśród miłośników tej formy spędzania wolnego czasu. Najlepszym tego potwierdzeniem może być ilość osób, które już zgłosiły się do tegorocznej edycji. W ciągu zaledwie trzech dni, swój udział w imprezie zapowiedziało ponad stu uczestników.

- Na pierwszych stu elblążan, którzy dokonali rejestracji na stronie internetowej biegu czekała niespodzianka w postaci obniżenia wpisowego do kwoty 30 złotych - mówi Marek Kucharczyk, specjalista ds. marketingu i reklamy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Okazało się, że na nasze zaproszenie bardzo szybko odpowiedzieli mieszkańcy Elbląga. W ciągu niespełna trzech dni na liście startowej znalazła się ponad setka biegaczy. Z jednej strony oznacza to, że promocyjna pula została wyczerpana, a z drugiej cieszymy się, że jest tak wielu chętnych do udziału w zawodach.

Przypomnijmy, że tegoroczny Bieg Piekarczyka odbędzie się w niedzielę 29 czerwca. Trasa biegowa o łącznej długości 10 kilometrów tradycyjnie prowadzić będzie ulicami miasta. Zawodnicy rozpoczną rywalizację na Starym Rynku obok postaci Piekarczyka przy Bramie Targowej. Następnie pobiegną ulicami: Stary Rynek, Rybacka, Wodna, Studzienna, Orla, Stawidłowa, Orla, Wybrzeża Gdańskiego, Giełdowa, Wodna, Bulwar Zygmunta Augusta, Wapienna, Zamkowa, Drzewna, Rycerska, Pocztowa, Robotnicza, Nowa 1, Nowa 2, Stoczniowa, Stary Rynek. Każdy z uczestników będzie miał do pokonania dwie pętle, każda o długości 5 kilometrów. Meta usytuowana zostanie na Bulwarze Zygmunta Augusta.

- Nadal zachęcamy gorąco wszystkich miłośników biegania do udziału w imprezie. Rejestracji dokonywać można na stronie internetowej biegu www.biegpiekarczyka.pl. Wpisowe wynosi 50 złotych, a dla wszystkich uczestników, w cenie wpisowego, przygotowaliśmy bardzo bogaty pakiet startowy - kończy Marek Kucharczyk.

Więcej informacji o VI Elbląskim Biegu Ulicznym Piekarczyka, trasę, mapy oraz regulamin można znaleźć na stronie www.biegpiekarczyka.pl. 

Tekst i fot. MOSiR

 

 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%