› bieżące
08:54 / 07.06.2019

Popis roczny w szkole muzycznej

Popis roczny w szkole muzycznej

fot. nadesłana

Zbliżają się wakacje. W tym roku rozpoczną się wyjątkowo szybko. Czas więc najwyższy na muzyczne pożegnanie roku szkolnego. Najmłodsi adepci muzyki, którzy kończą swój pierwszy rok pobytu w szkole muzycznej mają już za sobą występy estradowe. W świątecznej atmosferze, z udziałem przyjaznej widowni prezentowali się podczas trzech debiutanckich koncertów.

Starsi uczniowie elbląskiego Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego tradycyjnie kończą rok nauki specjalnym koncertem będącym uwieńczeniem wielomiesięcznej pracy artystycznej całego zespołu pedagogów, którzy przy wsparciu rodziców pracowali nad podnoszeniem poziomu artystycznego kilkusetosobowej grupy podopiecznych. A jest się czym popisać. Starannie dobrany przez nauczycieli repertuar solistów uzupełnią swoimi utworami zespoły. Zaprezentują się wszystkie instrumenty. Oprócz fortepianu czy skrzypiec będzie można usłyszeć instrumenty dęte, perkusję oraz gitary. Nie zabraknie również wiolonczeli i kontrabasu.

Na swój Popis Roczny zapraszają do szkolnej sali koncertowej w poniedziałek 10 czerwca. Koncert rozpocznie się o godzinie 17.00 Na widowni nie może zabraknąć prawdziwych elbląskich melomanów, a wśród nich nowoprzyjętych uczniów szkoły, którzy od września rozpoczną swoją przygodę z muzyką.

Wiesłąw Pająk, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%