› zapowiedzi
09:00 / 20.03.2013

"Popołudnia z książką i nie tylko" - Tokio okiem sportowca

fot. Konrad Kosacz

W ramach cyklu „Popołudnia z książką i nie tylko” Filia nr 7 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Hetmańskiej zaprasza w piątek 22 marca o godz.17.00 na spotkanie z Beatą Nienadowską – utalentowaną elbląską biegaczką. Wstęp wolny.

Beata Nienadowska wymyślając hasło „Żyję dla sportu. Wiem, że nie jestem sama” zwyciężyła w konkursie ASICS, którego nagrodą był start w TOKYO MARATHON 2013. O starcie w tym maratonie, o bieganiu i wrażeniach z pobytu w Tokio opowie podczas spotkania w Bibliotece.

Beata Nienadowska przygodę z bieganiem rozpoczęła w 2006 roku. Przez te kilka lat odniosła na tym polu wiele sukcesów. W tej chwili ma na swoim koncie kilkadziesiąt maratonów i jeden ultramaraton („Bieg Rzeźnika” w Bieszczadach – 80 km). Biega także półmaratony, dystanse 15 i 10 km. Woli jednak biegać na długich dystansach. Mówi: ,,maraton a więc 42 km 195 m to odpowiedni dystans na przemyślenia, na walkę ze swoimi słabościami, zobaczenie drugiego człowieka”. Trenuje głównie w elbląskiej Bażantarni. W zawodach osiąga coraz lepsze wyniki, wśród biegaczy zwane „życiówkami”. TOKYO MARATHON 2013 był dla niej kolejnym wyzwaniem. Była jedną z 35 tysięcy szczęśliwców biorących udział w tym niezwykłym biegu. Dzięki znakomitemu przygotowaniu uzyskała czas 3:28. Pobyt w Tokio trwał kilka dni, podczas których Beata Nienadowska została oczarowana pięknem orientalnego świata. Przywiozła wiele wspaniałych zdjęć i wspomnień, którymi chętnie podzieli się z innymi.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%