› sport
12:15 / 25.07.2013

Porażka Concordii w ostatnim meczu sparingowym

Porażka Concordii w ostatnim meczu sparingowym

fot. Michał Kuna

Zawodnicy trenera Matza rozegrali wczoraj ostatni przedsezonowy pojedynek, dzięki któremu mieli wypracować dobrą formę na jesienną rundę tegorocznego sezonu w II lidze. Ich przeciwnikiem była występująca w II lidze rosyjskiej Bałtika Kaliningrad. Przeciwnik był zatem silniejszy niż rywal, z którym tego samego dnia spotkała się Olimpia Elbląg (IV-ligowe rezerwy Olimpii).

Gospodarze testowali w tym meczu sporą ilość zawodników. Byli wśród nich dwaj bramkarze, Przemysław Matłoka z Huragana Morąg oraz Dawid Kręta z Jezioraka Iława. Ten drugi spisał się bardzo poprawnie, jest więc szansa, że w tym sezonie zagra w barwach Concordii.

Zagrał kolejny raz Marcin Martynowicz z Zagłębia Lubin. Nie wiadomo jednak czy on zostanie w klubie. Oprócz tych piłkarzy trener Matz testował również: Damiana Tofil (Elana Torun), Patryka Galaniewskiego (Pomezania Malbork) i Gracjana Strausa (Wisla Krakow).

Elblążanie bardzo starali się stworzyć sobie dogodne sytuacje do bramki, jednak brakowało im celnego ostatniego podania, które dawałoby szanse koledze na trafienie do siatki. Z dobrej strony pokazał się na środku rozegrania Zejglic i Lepczak w obronie. 

Concordia Elbląg – Baltika Kaliningrad 0-1 (0-1)

Concordia Elbląg: Matłoka – Lepczak, Uszalewski, Schramke, Broniarek, Kiełtyka, Loda, Galaniewski, A. Stępień, Szuprytowski, Straus. W drugiej połowie pojawili się: Kręta, Tomczuk, Michnowski, Lewandowski, Nadolny, Tofil, Zejglic. 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%