› sport
11:36 / 22.07.2013

Porażka i remis - bilans weekendowych sparingów Olimpii

Porażka i remis - bilans weekendowych sparingów Olimpii

fot. Michał Kuna

Taki jest bilans dwóch ostatnich sparingów Olimpii Elbląg przed rozpoczynającym się w najbliższą sobotę sezonem 2013/2014 w II lidze. Oba spotkania zostały rozegrane na wyjeździe. Trener Raduszko ma spory ból głowy by wybrać najpewniejszą jedenastkę na mecz I kolejki z Pelikanem Łowicz.

Pierwszy z dwóch ostatnich meczów przedsezonowych został rozegrany w piątek w Bartoszycach. To tam piłkarze Olimpii pojechali by rywalizować na boisku z rezerwami Legii Warszawa, które tegoroczny sezon będą grać w III lidze, w grupie łódzko-mazowieckiej. Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem dominacji warszawian. Zdecydowanie mieli przewagę w posiadaniu piłki i stworzonych sobie sytuacjach bramkowych. Nie ma się jednak co dziwić, ponieważ ci zawodnicy praktycznie w niezmienionym składzie wygrali ostatnie rozgrywki Młodej Ekstraklasy, a Olimpia zagrała mecz w rezerwowym składzie. Do przerwy bramki nie padły, jednak w drugiej rezerwy Legii dopięły swego i dwukrotnie pokonały bramkę strzeżoną wówczas przez Stankiewicza.

Legia II Warszawa - Olimpia Elbląg 2:0 (0:0) 

Bramki: 1:0 – Sokołowski ('55), 2:0 – Benmesbach ('86) 

Legia (I połowa): Oliwer Wienczatek - Norbert Misiak, Wojciech Kochański, Łukasz Bogusławski, Paweł Mazurek, Łukasz Moneta, Artur Dębiec, Bartłomiej Kalinkowski, Robert Bartczak, Łukasz Turzyniecki, Jakub Arak. (II połowa): Oliwer Wienczatek – Andrzej Krajewski, Konrad Budek, Antoni Krajnyk, Piotr Wypniewski, Patryk Sokołowski, Artur Dębiec, Krzysztof Ząbek, Łukasz Moneta, Kamil Anczewski, Patryk Pęczak. Ponadto zagrali: Adam Zając, Kamil Benmesbach, Kamil Waszlewski 
Olimpia: Krzysztof Hyz (46. Bartosz Stankiewicz) – Tomasz Kowalczyk (46. Tomasz Sambor), Bartosz Śmigielski, Szymon Brzezicki (43. Jakub Urbański), Rafał Maciążek, Paweł Rogoz (75. Mateusz Urbaniak), Łukasz Molga, Robert Zieliński, Jakub Wojtkiewicz, Marcin Sawicki (46. Jakub Dzieżyc, 53. Paweł Nowosielski), Rafał Lisiecki (70. Tomasz Kowalczyk)

Drugi weekendowy sparing miał być dla trenera Raduszki i jego zawodników najważniejszym sprawdzianem ich możliwości przed początkiem sezonu. Rywalem była I-ligowa Olimpia Grudziądz. Elblążanie przyjechali z nastawieniem dobrej postawy w defensywie i tak też było. Olimpia pokazała w tym meczu najlepszą formę w obronie, spośród wszystkich rozegranych latem sparingów. Gospodarze od początku starali się przejąć inicjatywę, jednak nic wielkiego z niej nie wynikało. W szeregach ekipy z Grudziądza zagrało kilku piłkarzy, którzy w przeszłości grali w Elblągu - Mazurkiewicz, Ruszkul, Górka, Staniek, Banasiak. Uzyskany przez elblążan wynik można uznać za sukces, bowiem Olimpia Grudziądz zdaniem ekspertów ma być w tym sezonie drużyną walczącą o awans do Ekstraklasy. Tym bardziej cieszy, że taki rezultat został osiągnięty przez żółto-biało-niebieskich na wyjeździe. Miejmy nadzieję, że gra zaprezentowana w obronie, okaże się dobrym prognostykiem przed sezonem II ligi, w której piłkarze Olimpii mają jeden cel – utrzymanie. Oby nie przytrafiały się już tak rażące błędy, które miały miejsce w meczu pucharowym z Chrobrym Głogów. Jednak by utrzymać się w lidze nie wystarczy grać dobrze z tyłu, potrzebne są także strzelone bramki. I to jest moim zdaniem największa bolączka Olimpii Elbląg. Jedynie Kamil Graczyk prezentuje się w miarę przyzwoicie. Mam jednak nadzieję, że podczas ostatnich treningów trener Raduszko znajdzie zawodników, którzy będą w stanie pokazać, że można liczyć na ich sytuacje bramkowe. I że z nich uda się drużynie strzelić gole dające punkty do ligowej tabeli...

Olimpia Grudziądz - Olimpia Elbląg 0:0 (3 tercje po 30 minut)

Olimpia Grudziądz: Michał Wróbel (31. Oskar Rybicki) - Adrian Bielawski, Michał Łabędzki (61. Sławomir Mazurkiewicz), Marcin Woźniak, Adam Banasiak (61. Marcin Staniek), Maciej Rogalski (61. Bartosz Śmietanko), Marcin Smoliński (61. Dariusz Kłus), Dariusz Gawęcki (61. Mateusz Górka), Piotr Ruszkul (61. Maciej Kowalczyk), Robert Szczot (61. Łukasz Suchocki), Adam Cieśliński (61. Jakub Zabłocki). 
Olimpia Elbląg: Mateusz Imianowski – Michał Ressel, Tomasz Lewandowski, Oleg Ichim, Jacek Czerniewski, Kamil Piotrowski (87. Dawid Zieliński), Adam Skierkowski, Rafał Pietrewicz, Kamil Kopycki, Kamil Graczyk (84. Łukasz Molga), Marcin Sawicki (31. Rafał Lisiecki, 61. Anton Kołosow)

Piłkarze trenera Olega Raduszko przed sobotnim meczem ligowym rozegrają jeszcze jeden sparing. Na boisku przy Moniuszki w środę zmierzą się z IV-ligowym zespołem rezerw.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%