› bieżące
18:14 / 19.11.2013

Porozmawiajmy o konsultacjach społecznych

Porozmawiajmy o konsultacjach społecznych

fot. Konrad Kosacz

Kolejna debata dotycząca formy i kształtu konsultacji społecznych rozpocznie się w Ratuszu Staromiejskim 28 listopada - w czwartkowe popołudnie o godzinie 17.00. Tego dnia główny temat stanowić będzie strona internetowa dedykowana konsultacjom społecznym.

Czym jest strona internetowa dotycząca konsultacji społecznych? Dlaczego obecnie pełni ona tak istotną rolę w całym procesie? Tego będzie można dowiedzieć się na kolejnej debacie. Poza samą wiedzą teoretyczną każdy z uczestników będzie miał okazję wyrazić swoje zdanie w tej kwestii. Jak chcemy, aby taka strona funkcjonowała? W jaki sposób ją zaprojektować, aby jak najlepiej służyła elblążanom do wyrażania ich opinii? Jakie sprawy chcemy tam rozpatrywać, a czego powinno się unikać? Na te i inne tematy będzie można pod okiem moderatora wymienić zdanie z innymi mieszkańcami.

Zasady pracy będą takie same, jak przy pierwszej debacie. Dyskusja, nad którą będzie czuwał moderator, potoczy się w odrębnych podgrupach warsztatowych. Każda z nich będzie dyskutowała w innej części Ratusza. Wszystkie rozstrzygnięcia zostaną spisane, a następnie przedstawione uczestnikom innych grup dyskusyjnych. Tak samo, jak w przypadku poprzedniego spotkania, rezultaty prac zostaną przekazane do Urzędu Miejskiego, do Zespołu ds. konsultacji, który jest odpowiedzialny za zawartość strony przeznaczonej do konsultacji. Wyniki debaty będą pomocne przy projektowaniu tej strony.

Debata jest otwarta, zapraszamy więc wszystkich zainteresowanych elblążan (a szczególnie tych, którym nieobce są zasady poruszania się w internecie), w tym również przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Karolina Lubak, Stowarzyszenie ESWIP

3
1
oceń tekst 4 głosów 75%