› bieżące
11:54 / 09.11.2016

Port w Elblągu połączył siły z innymi polskimi portami

Port w Elblągu połączył siły z innymi polskimi portami

fot. Ryszard Siwiec (archiwum elblag.net)

Dziesięć portów i ich przedstawiciele, w tym także elbląski, będzie współpracowało w ramach nowo powstałego Związku Małych Portów Morskich. Związek ma działać na rzecz portów o mniejszym strategicznym znaczeniu dla gospodarki krajowej. Ważną funkcję w nowej komórce będzie sprawował dyrektor portu w Elblągu Arkadiusz Zgliński.

- ZMPM będzie działał na rzecz bezpiecznego funkcjonowania małych portów, a nie tylko tych strategicznych dla gospodarki państwa - mówił Arkadiusz Zgliński.

Do związku przystąpiło 10 mniejszych portów, a elbląski będzie jednym z liderów, choćby obok tego w Kołobrzegu. Funkcję wiceprzewodniczącego będzie sprawował właśnie dyrektor Arkadiusz Zgliński. Przewodniczącym będzie natomiast dyrektor portu kołobrzeskiego Artur Lijewski. Związek już funkcjonuje, ale czeka jeszcze na wpisanie do Krajowego Rejestru Sądowego.

Związku nie tworzą wybrane podmioty na zasadzie wyłączności. Mogą, i zapewne będą, przystępować do niego kolejne mniejsze ośrodki.

- Związek nie jest zamknięty, będą przyjmowane do niego kolejne porty - wyjaśniał Arkadiusz Zgliński.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Powiązane artykuły

Port w Elblągu zmieni operatora przeładunków

16.11.2016 komentarzy 3

Port Morski w Elblągu na drodze konkursowej wyłonił nowego operatora przeładunków na terminalu przeładunkowo-składowym przy ul. Radomskiej 23d. Umowa z...