› bieżące
11:17 / 25.09.2016

Porządkujemy łazienkę

Porządkujemy łazienkę

Marzy ci się piękna, czysta łazienka, w której każdy element wyposażenia znajduje się na swoim miejscu? Poznaj sprawdzone sposoby, dzięki którym zadbasz o porządek.

Postaw na minimalizm

Cztery szampony do włosów, dwa kremy do twarzy, pięć balsamów do ciała… Niestety, całkiem spora ilość osób ma tendencje do swego rodzaju „kolekcjonowania” kosmetyków. Niemniej jednak wspomniane stwierdzenie tyczy się nie tylko produktów kosmetycznych, ale również urządzeń elektrycznych takich jak golarka czy suszarka do włosów. Naturalnie nie ma w tym absolutnie nic złego, jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że wszystkie, wspomniane artykuły zajmują znaczącą ilość miejsca. Jeśli więc nie posiadasz odpowiednio dużej łazienki wyposażonej w sporą ilość szafek, to postaraj się ograniczyć ilość kupowanych artykułów. Dzięki temu łatwiej utrzymasz porządek i unikniesz konieczności „upychania” wspomnianych przedmiotów.

Segregacja rzeczy

„Porządek” - jak wskazuje na to już sama nazwa – polega na uporządkowaniu rzeczy, a więc ich odpowiedniej segregacji. Twoja łazienka jest wyposażona w dużą szafkę, ale takowa nie posiada półek? To nie problem. Wystarczy, że zakupisz odpowiednią ilość pojemników, w których umieścisz akcesoria do łazienki. Następnie ustaw koszyki jeden na drugim. W ten sposób nie tylko posegregujesz rzeczy, ale dodatkowo w pełni wykorzystasz przestrzeń szafki.

Niezwykle użytecznym gadżetem, umożliwiającym zarówno segregację brudnej odzieży, jak i zaoszczędzenie miejsca, jest składany kosz na bieliznę. Warto dodać, że wspomniany kosz na pranie występuje w wersji dzielonej. W praktyce oznacza to, iż jego wnętrze podzielone jest na kilka części, z których każda przeznaczona jest dla innego rodzaju ubrań np. dla odzieży białej, kolorowej oraz czarnej.

Półki zamiast szafek

Nie każdy z nas może pochwalić się sporą ilością przestrzeni łazienkowej. Nie oznacza to jednak, iż osoby posiadające mały metraż są niejako automatycznie skazane na bałagan. Wręcz przeciwnie! Idealnym rozwiązaniem, umożliwiającym odpowiednie uporządkowanie i zarazem przechowywanie wyposażenia łazienki, są półki. To właśnie one z powodzeniem zastąpią szafki, zajmując przy tym zdecydowanie mniejszą ilość miejsca. Jeśli jednak nie chcesz ustawiać danych przedmiotów bezpośrednio na półce, to wyposaż się w odporne na wodę pojemniki (np. wykonane z plastiku), w których umieścisz wspomniane artykuły.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%