› bieżące
10:39 / 20.10.2014

Pościg i strzelanina pod Elblągiem. Są ranni policjanci

Pościg i strzelanina pod Elblągiem. Są ranni policjanci

fot. KMP Elbląg

Trzej policjanci zostali ranni w trakcie nocnego pościgu za kierowcą fiata uno. Zaczęło się w Gronowie koło Elbląga, a skończyło 50 kilometrów dalej. Padły strzały.

Zaczęło się na stacji benzynowej w Gronowie Górnym koło Elbląga. Kierowca fiata zachowywał się, jakby był pijany. Wzbudził podejrzenia pracowników, którzy wezwali policję. Na widok radiowozu rzucił się do ucieczki drogą krajową nr 7 w stronę Warszawy.

Na wysokości Pasłęka do pościgu przyłączył się jeszcze jeden radiowóz. Kilkanaście kilometrów dalej, na węźle Małdyty doszło do kolizji między uciekającym fiatem i radiowozami.

- Wówczas padły pierwsze strzały. Policjanci próbowali przestrzelić opony w fiacie – informuje Jakub Sawicki, rzecznik elbląskiej policji.

Następnie funkcjonariusze zablokowali drogę. Jeden próbował podejść do ściganego samochodu, stłuc szybę i wyciągnąć kierowcę.

- W tym momencie ruszył i przejechał po stopie policjanta. Zaczął dalej uciekać w stronę miejscowości Zalewo – mówi Sawicki.

Tam kierowca porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. Gdy policjanci próbowali go zatrzymać, wyciągnął brzytwę i ranił dwóch policjantów.

Wtedy znów padły strzały ostrzegawcze w powietrze. Dopiero po nich udało się zatrzymać 37-latka.

Mężczyzna - 37-letni mieszkaniec Grajewa - był trzeźwy. Pobrano mu krew do badania na obecność narkotyków.

źródło: TVN24

10
0
oceń tekst 10 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 6