› bieżące
19:43 / 30.04.2013

Poseł Elżbieta Gelert wspiera matki I kwartału

Poseł Elżbieta Gelert wspiera matki I kwartału

W Elblągu Joanna Jabłońska, jedna z przedstawicielek matek I kwartału, zwróciła się z apelem o wsparcie do poseł Elżbiety Gelert. Poseł podjęła interwencję. Publikujemy informację w tej sprawie, którą przesłało nam biuro poselskie Elżbiety Gelert.

„Wprowadzone z dniem 1 stycznia b.r. zmiany w zakresie świadczeń z tytułu urodzenia dziecka (tzw. becikowe) i ulg podatkowych na pierwsze dziecko przy jednoczesnym przesunięciu terminu wejścia w życie ustawy o rocznym urlopie rodzicielskim rodzą sytuację nierówności społecznej. Decyzją władz duża grupa rodziców, których dzieci urodzą w I kwartale b.r. została pozbawiona uprawnień przysługujących rodzicom dzieci z 2012 roku. Rodzice dzieci urodzonych do 17 marca nie nabędą też uprawnień do świadczeń, którymi zostaną objęci rodzice dzieci urodzonych później”- dr hab. prof. APS Danuta Duch-Krzystoszek.

Dlatego też błyskawicznie rozwinęła się społeczna inicjatywa matek w całej Polsce, które interweniowały u przedstawicieli parlamentarnych w swoich regionach.

W Elblągu Pani Joanna Jabłońska, jedna z przedstawicielek matek I kwartału, zwróciła się z apelem o wsparcie do Pani poseł Elżbiety Gelert.

- Rozmowa z Panią Poseł Elżbietą Gelert była krótka i miła, jednak rzeczowa. Na początku Pani Poseł próbowała poznać nasze argumenty przedstawiając argumenty rządu. Jednak udało mi się przekonać Panią Gelert do naszych racji m.in. tym, że kwota, która miałaby zostać przeznaczona na urlopy rodzicielskie dla mam dzieci urodzonych w pierwszym kwartale 2013 r. jest niewielka w porównaniu do całej reformy prorodzinnej oraz to, że rok 2013 został ogłoszony „Rokiem Rodziny” a każdy rok rozpoczyna się 1 stycznia. Pani Poseł przychyliła się do tych argumentów i obiecała zająć się całą sprawą. Interweniowała u Ministra Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministra Finansów - mówi Joanna Jabłońska.

Biuro Poselskie Posła na Sejm RP
Elżbieta Gelert

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%