› polityka
14:14 / 26.05.2017

Poseł Kobylarz interweniuje u Macierewicza w sprawie elbląskiej dywizji

Poseł Kobylarz interweniuje u Macierewicza w sprawie elbląskiej dywizji

fot. archiwum elblag.net

W związku z informacjami o planowanym wyprowadzeniu siedziby Dowództwa 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej z Elbląga, poseł Andrzej Kobylarz (Kukiz’15), wystąpił w dniu 28 kwietnia br. z zapytaniem poselskim (nr 2562) do Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza, o zajęcie stanowiska i wskazanie czy Ministerstwo planuje zmianę siedziby Dowództwa 16. PDZ.

- Zwróciłem się w tej sprawie do Ministra Antoniego Macierewicza, gdyż nie wyobrażam sobie, aby nastąpiła zmiana siedziby Dowództwa 16. PDZ, która jest jednoznacznie kojarzona z naszym miastem – powiedział poseł Kobylarz. – Zainteresowałem tą sprawą posłów Kukiz’15, zasiadających w sejmowej Komisji Obrony Narodowej, czyli Marka Jakubiaka, Pawła Szramkę i Bartosza Jóźwiaka. Zapowiedzieli, że będą wspierać moje starania o utrzymanie siedziby Dowództwa w Elblągu.

Poseł Kobylarz, w ubiegłym roku apelował do Ministerstwa Obrony Narodowej o wzmocnienie roli garnizonów w elbląskim okręgu wyborczym. Interpelował m.in. ws. przywrócenia jednostki przeciwlotniczej w Elblągu oraz rozwoju garnizonów w Morągu i Bartoszycach. Wiceminister Bartosz Kownacki wskazywał w odpowiedzi na plany umieszczenia w Elblągu Wojsk Obrony Terytorialnej. Jednocześnie podkreślał „istotną rolę garnizonu Elbląg”, czego dowodem miało być funkcjonowanie siedziby Dowództwa 16. PDZ w mieście.

– Wiceminister Kownacki podkreślał, że nasze miasto zaliczane jest do garnizonów perspektywicznych i mam nadzieję, że nic w tej sprawie się nie zmieniło – podkreśla poseł Andrzej Kobylarz. – Utrzymanie siedziby Dowództwa byłoby potwierdzeniem tego, jak ważnym ośrodkiem wojskowym dla naszej armii jest miasto Elbląg.

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%