› bieżące
15:54 / 26.03.2013

Poseł Penkalski chce zawieszenia wiceprezydenta Lewandowskiego

Poseł Penkalski chce zawieszenia wiceprezydenta Lewandowskiego

Poseł Wojciech Penkalski (Ruch Palikota) wystosował do prezydenta miasta Grzegorza Nowaczyka pismo, w którym apeluje o zawieszeniu w pełnieniu obowiązków jego zastępcę - Tomasza Lewandowskiego. Ma to związek ze sprawą mieszkania przy ul. Traugutta.

Poseł Penkalski w swoim piśmie wskazuje, że do czasu wyjaśnienia sprawy, wiceprezydent Tomasz Lewandowski powinien zostać zawieszony w pełnieniu obowiązków. Poseł zarzuca wiceprezydentowi uwikłanie w niejasną transakcję pozyskania dla swojej krewnej mieszkania komunalnego przy ul. Traugutta oraz czerpanie korzyści ze sprawowania swojej funkcji.

Poseł Ruchu Palikota oskarża Tomasza Lewandowskiego o zatajanie prawdy w tej sprawie oraz o posługiwanie się kłamstwem. Wojciech Penkalski sugeruje, aby prezydent Grzegorz Nowaczyk czasowo zawiesił w pełnieniu obowiązków swojego zastępcę, do czasu wyjaśnienia tej sprawy.

List posła do prezydenta Nowaczyka to pokłosie interpelacji wiceprzewodniczącego Jerzego Wilka i publikacji tekstu w jednym z portali internetowych. Dziennikarz gazety zarzuca wiceprezydentowi Lewandowskiemu wykorzystanie swojego stanowiska do ułatwienia zamiany krewnej niewielkiego mieszkania własnościowego na duże mieszkanie komunalne przy ul. Traugutta.

W sprawie tej publikacji prasowej wiceprezydent Tomasz Lewandowski złożył doniesienie do Prokuratury Rejonowej w Elblągu.

4
3
oceń tekst 7 głosów 57%

Powiązane artykuły

Oświadczenie Tomasza Lewandowskiego, wiceprezydenta Elbląga

27.03.2013

Płatna publikacja treści oświadczenia Tomasza Lewandowskiego, wiceprezydenta Elbląga.  Z uwagi na kłamstwa na temat mojej osoby, zawarte w serii...