› bieżące
16:10 / 07.01.2014

Poseł Penkalski złamał prawo i groził policjantom

Poseł Penkalski złamał prawo i groził policjantom

fot. Konrad Kosacz

Poseł Twojego Ruchu Wojciech Penkalski przekroczył w warmińskim Karbowie dozwoloną prędkość o blisko 50 km/h. Potem miał grozić funkcjonariuszom wyrzuceniem z pracy – podaje RMF.FM.

Poseł nie zatrzymał się jednak od razu do kontroli, tłumacząc później, że nie zauważył radiowozu. Po krótkim pościgu kierowcę zatrzymał zamknięty przejazd kolejowy w Lubominie. Penkalski od razu pokazał legitymację poselską, a funkcjonariusze poinformowali, że opis zdarzenia będą musieli przekazać marszałkowi Sejmu.

Z relacji patrolu wynika, że to zdenerwowało posła, który stał się opryskliwy i groził funkcjonariuszom wyrzuceniem z pracy. Sam Penkalski w oświadczeniu zaprzeczył, jakoby uciekał przed policją. Nie jest prawdą, że uciekałem przed policją. Natychmiast po wezwaniu, zatrzymałem się do kontroli. Funkcjonariusze drogówki mnie wylegitymowali i zgodnie z procedurą odstąpili od czynności po spisaniu danych z dokumentów.

Poinformowali również, że skierują do marszałkini Sejmu wniosek o ukaranie.

Przyjąłem tę informację spokojnie, bez żadnych emocji, a już z całą pewnością bez używania słów obraźliwych czy też gróźb zwolnienia z pracy - napisał poseł TR. Faktycznie nie zauważyłem ograniczenia prędkości, deklaruję, że jestem jak zawsze gotów ponieść tego konsekwencje, co jest jednoznaczne ze zrzeczeniem się w tej sprawie immunitetu - napisał w oświadczeniu Penkalski.

Wojciech Penkalski znajdował się na czele listy piratów drogowych z immunitetem, którą opublikowaliśmy w lutym zeszłego roku. Tylko w styczniu 2013 roku fotoradar ustrzelił go 3 razy. Do tego raz zatrzymała go drogówka. W 2012 roku też 3 razy lądował w notesach policjantów. Penkalski otrzymał mandat poselski w wyborach parlamentarnych w 2011, kandydując z 1. miejsca na liście Ruchu Palikota w okręgu elbląskim. W październiku 2013, w wyniku przekształcenia Ruchu Palikota, został działaczem partii Twój Ruch.

W przeszłości był karany za pobicie, groźby bezprawne wobec świadka i wymuszenie rozbójnicze, łącznie przez ponad dwa lata odbywał karę więzienia (do 2003). Z upływem czasu skazania uległy zatarciu i w rozumieniu polskiego prawa karnego Wojciech Penkalski uznawany jest za osobę niekaraną.

źródło: rmf.fm
 

12
2
oceń tekst 14 głosów 86%

Powiązane artykuły

Sprawa finansowania kampanii referendalnej trafiła do prokuratury

06.02.2014 komentarzy 23

Platforma Obywatelska w Elblągu chce, aby prokuratura wyjaśniła sprawę finansowania przez partię Janusza Palikota kampanii referendalnej. Opierając się na...

Poseł Penkalski złożył wniosek w sprawie odwołania wojewody

28.02.2014 komentarzy 4

Korupcja, nepotyzm, układy, mobbing. Tak poseł Wojciech Penkalski podsumowuje 7 letni czas sprawowania funkcji wojewody warmińsko-mazurskiego przez Mariana...

Poseł Wojciech Penkalski kandyduje do Europarlamentu

03.03.2014 komentarzy 5

Wojciech Penkalski – parlamentarzysta Twojego Ruchu z Braniewa, będzie ubiegał się o mandat europosła w naszym okręgu. Partia Janusza Palikota zaprezentowała...

Poseł znów szalał za kółkiem. Przekroczył prędkość i rozmawiał przez komórkę

27.03.2014 komentarzy 14

Poseł Twojego Ruchu Wojciech Penkalski znów spotkał się policjantami z drogówki. Tym razem braniewski parlamentarzysta przekroczył prędkość o 39...