› bieżące
17:49 / 28.02.2014

Poseł Penkalski złożył wniosek w sprawie odwołania wojewody

Poseł Penkalski złożył wniosek w sprawie odwołania wojewody

fot. Konrad Kacprzak

Korupcja, nepotyzm, układy, mobbing. Tak poseł Wojciech Penkalski podsumowuje 7 letni czas sprawowania funkcji wojewody warmińsko-mazurskiego przez Mariana Podziewskiego. Dlatego Twój Ruch złożył wniosek o odwołanie Podziewskiego z tej funkcji.


- Jest wiosna. Jak się robi wiosenne porządki to konkretnie – mówi poseł Wojciech Penkalski i wskazuje, że również wojewoda Marian Podziewski powinien zostać odwołany ze swojego stanowiska. Dymisja wicewojewody Jana Maścianicy, to zdaniem Penkalskiego zbyt mało, aby oczyścić Urząd Wojewódzki w Olsztynie z układów i korupcji.

Wojciech Penkalski ma nadzieję, że premier rządu Donald Tusk przychyli się do tego wniosku.

- Marian Podziewski od 7 lat żeruje po prostu na województwie warmińsko-mazurskim, realizując swoje prywatne interesy – mówi poseł Penkalski.

Jako dowód wskazuje stos pism i skarg mieszkańców województwa, jakie otrzymywał w tej sprawie. Penkalski obarcza także zarzutami korupcji i nepotyzmu Marka Redę – dyrektora generalnego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

- Zdymisjonowano wicewojewodę Jana Maścianicę, a tymczasem konsekwencje powinien ponieść właśnie wojewoda Marian Podziewski – dodaje Penkalski. - Warto też przyjrzeć się firmie budowlanej spod Ostródy, która wygrywa wszystkie przetargi ogłaszane przez Urząd Wojewódzki w Olsztynie. Tymczasem ta firma buduje także ekskluzywne rezydencje dla wysokich urzędników.

Co na to wojewoda Marian Podziewski? W tej sprawie Urząd Wojewódzki w Olsztynie wydał oświadczenie.

W związku z wnioskiem Posłów RP Twojego Ruchu do Ministra Administracji i Cyfryzacji dotyczącym odwołania Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, pragnę oświadczyć, że Urząd Wojewódzki w Olsztynie jest pod stałym nadzorem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Najwyższej Izby Kontroli i zarzuty stawiane przez posłów, nie znalazły potwierdzenia w wyniku przeprowadzonych kontroli. 

Jeżeli posłowie posiadają dowody na stawiane zarzuty, to właściwym organem, do którego powinni się zwrócić jest Prokuratura. Wojewoda Warmińsko – Mazurski rozważy wystąpienie na drogę sądową za naruszenie jego dóbr osobistych przez posłów-autorów przedmiotowego wystąpienia. 

Edyta Wrotek
rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego

 

4
2
oceń tekst 6 głosów 67%

Powiązane artykuły

Poseł Penkalski złamał prawo i groził policjantom

07.01.2014 komentarzy 21

Poseł Twojego Ruchu Wojciech Penkalski przekroczył w warmińskim Karbowie dozwoloną prędkość o blisko 50 km/h. Potem miał grozić funkcjonariuszom wyrzuceniem z...

Sprawa finansowania kampanii referendalnej trafiła do prokuratury

06.02.2014 komentarzy 23

Platforma Obywatelska w Elblągu chce, aby prokuratura wyjaśniła sprawę finansowania przez partię Janusza Palikota kampanii referendalnej. Opierając się na...

Poseł Wojciech Penkalski kandyduje do Europarlamentu

03.03.2014 komentarzy 5

Wojciech Penkalski – parlamentarzysta Twojego Ruchu z Braniewa, będzie ubiegał się o mandat europosła w naszym okręgu. Partia Janusza Palikota zaprezentowała...

Poseł znów szalał za kółkiem. Przekroczył prędkość i rozmawiał przez komórkę

27.03.2014 komentarzy 14

Poseł Twojego Ruchu Wojciech Penkalski znów spotkał się policjantami z drogówki. Tym razem braniewski parlamentarzysta przekroczył prędkość o 39...

Zdjęcia ilość zdjęć 10