› bieżące
19:30 / 19.06.2013

Posłanki PO deklarują wsparcie dla Elżbiety Gelert (video)

Posłanki PO deklarują wsparcie dla Elżbiety Gelert (video)

fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Podczas wczorajszej konferencji prasowej w Ratuszu Staromiejskim parlamentarzystki Platformy Obywatelskiej, m.in. Julia Pitera i Agnieszka Pomaska zadeklarowały wsparcie dla Elżbiety Gelert – nie tylko w kampanii wyborczej ale także, jeśli zostanie ona prezydentem miasta.

Spotkanie z mediami kończyło wizytę parlamentarzystek Platformy Obywatelskiej w naszym mieście. Julia Pitera, Agnieszka Pomaska, Elżbieta Radziszewska oraz Lidia Staroń, wraz z innymi posłankami PO opowiadały o Elżbiecie Gelert zebranym dziennikarzom.

Julia Pitera: Moja rodzina mieszkała kiedyś w Elblągu. Dziś miałam okazję zwiedzić to piękne miasto. Elbląg warto wypromować. Ela jest fantastycznym kandydatem na prezydenta. 15 lat z sukcesami zarządzała Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Elblągu. Dzięki temu ten szpital jest świetnie ustawiony i może go poprowadzić zespół, który pracuje z Elżbietą Gelert. Ela w Sejmie bardzo dużo mówi o Elblągu - widać, że bardzo kocha to miasto.

Elżbieta Radziszewska: Znam Elę Gelert, pracujemy razem w komisji zdrowia. Jest świetny managerem. Potrafi dobrze zarządzać powierzoną jej placówką. Ela daje gwarancję stabilności, rozsądku, dobrego zarządzania. Dziś, gdy chodziłyśmy po ulicach miasta, słyszałyśmy od elblążan o Elżbiecie Gelert same dobre rzeczy. Jestem przekonana, że Elżbieta Gelert postawi Elbląg na nogi.

Agnieszka Pomaska: Jestem z Gdańska, i jestem tu z Elą po to, aby zaświadczyć o dobrej współpracy Elbląga z Gdańskiem. Mam nadzieję, że jeśli Ela zostanie prezydentem ta współpraca między naszymi miastami nabierze odpowiedniej dynamiki. Wiem, że Elżbieta Gelert będzie świetnym managerem i fantastycznym prezydentem miasta.

Lidia Staroń: Elżbieta Gelert to po prostu dobry, wrażliwy na innych człowiek. Elblążanie ją doceniają, właśnie za jej pracę, fachowość, olbrzymie kompetencje. Chodziłyśmy dziś wśród elblążan i słyszałyśmy o Eli tylko same dobre rzeczy. Gelert będzie naprawdę bardzo dobrym prezydentem miasta. Posłanki dodawały, że Elżbieta Gelert jest takim człowiekiem, który poradzi sobie z każdym problemem i zadaniem. Nie boi się podejmować trudnych decyzji i rozwiązuje wszystkie problemy pozytywnie. Mimo, że wiele osób wyraża obawy, czy kobieta będzie dobrym prezydentem miasta, to jeśli chodzi o Elżbietę Gelert można jej w pełni zaufać.

Posłanki zagwarantowały swoją pomoc dla spraw Elbląga i ścisłą współpracę z Elżbietą Gelert, jako prezydentem miasta. - Możecie na nas liczyć – mówiły do zebranych uczestników spotkania. – Na czele miasta powinien stać kompetentny fachowiec, i taką osobą jest właśnie Elżbieta Gelert.

Na zakończenie spotkania Julia Pitera i pozostałe posłanki złożyły Elżbiecie Gelert życzenia imieninowe, wręczając bukiet kwiatów.

- Jesteśmy tu dziś nie przypadkiem. Elżbieta Gelert ma dziś imieniny i dlatego jesteśmy też, jako prezent dla przyszłej pani prezydent – dodała Julia Pitera.

6
7
oceń tekst 13 głosów 46%