› bieżące
13:00 / 24.03.2015

Pośpiech, który może drogo kosztować

Pośpiech, który może drogo kosztować

fot. Archiwum KMP w Elblągu

Policjanci z ruchu drogowego prowadzą dziś działania nastawione na „niechronionych uczestników ruchu”. Elbląskich funkcjonariuszy wspomagają policjanci z oddziałów prewencji z Olsztyna. Ograniczenie ilości wypadków drogowych jest obecnie priorytetem. Piesi to szczególnie narażona grupa tych, którzy w wypadkach mogą znacznie bardziej ucierpieć.

Przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, przechodzenie na czerwonym świetle to główne wykroczenia, na które policjanci zwracają szczególna uwagę. Patrole będą pracowały przy ulicach o dużym natężeniu ruchu, m.in. w centrum miasta ale też na Zawadzie, Nad Jarem oraz przy długich ciągach komunikacyjnych jakimi są ulice Płk. Dąbka i Królewiecka.

- Zwracamy uwagę takim osobom a w drastycznych przypadkach naruszania przepisów kończy się to mandatem – mówi jeden z policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Czasem skuteczniejsze od mandatu może być wytłumaczenie takiej osobie jak niebezpieczne jest jej zachowanie.

Tłumaczenie się pieszych polega głównie na usprawiedliwianiu się pośpiechem, chęcią uczynienia sobie skrótu lub też roztargnieniem. Policjanci przypominają o tym, że taki pośpiech może kosztować zdrowie a nawet życie.

asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%