› bieżące
13:19 / 01.07.2019

Poszukiwanie idealnego apartamentu od dewelopera

Poszukiwanie idealnego apartamentu od dewelopera

Do grona największych marzeń zdecydowanej większości społeczeństwa z pewnością należy posiadanie własnego apartamentu, czemu zresztą trudno się dziwić. Jednakże, w jaki sposób znaleźć ten perfekcyjny dla nas na polu rynku pierwotnego? W niniejszym artykule znajdziecie podpowiedzi, w jaki sposób to osiągnąć.

W Polsce stale rośnie zapotrzebowanie na nowe apartamenty, przez co w najbliższym czasie ilość dostępnych inwestycji jedynie się zwiększy. Jak zatem, ze względu na szereg opcji, wybrać idealną ofertę?

Kwestia zdolności kredytowej i lokalizacji

Podstawową zasadą jest świadomość, ile jesteśmy w stanie wydać na zakupienie apartamentu i jego zaaranżowanie. Zdecydowana większość ludzi decyduje się na kredyt hipoteczny, zdolny w znaczny sposób wspomóc cały proces. Znajomość zdolności kredytowej już na początku pomoże nam stwierdzić, które nieruchomości są w naszym zasięgu, a które – nie.

Przy tym warto odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy gdybyście mieli możliwość wprowadzenia się do korzystnego cenowo apartamentu charakteryzującego się wysokim standardem, lecz również znaczną odległością od centrum miasta i innych atrakcyjnych lokalizacji, zdecydowalibyście się na niego? Mimo wszystko lepiej szukać ofert znajdujących się w dogodniejszych miejscach, co w dłuższej perspektywie czasu będzie lepszym rozwiązaniem.

Zaznajomienie z ofertą dewelopera

W momencie, gdy jesteśmy zainteresowani apartamentem znajdującym się w pozornie korzystnej okolicy, należy kilka razy się upewnić, że faktycznie będzie ona dla nas odpowiednia. Czemu by nie sprawdzić, jaka będzie odległość między obiektem a miejscem pracy. Niezbędne może się również okazać sprawdzenie pobliskiej infrastruktury, czyli dostępności do:

  • supermarketów i innych punktów o charakterze usługowym,
  • szpitala oraz przychodni,
  • placówek oświatowych,
  • punktów komunikacji miejskiej,
  • restauracji.

W związku z tym, że deweloperzy stale walczą o klienta, stawiają często na  innowacyjne rozwiązania. Polskie miasta z największą liczbą mieszkańców posiadają apartamenty z widokiem na morze, inne akweny wodne, miejską panoramę, czy parki. Przy tym stawia się również na korzystne otoczenie wokół apartamentu, charakteryzujące się dostępem do boisk, siłowni na świeżym powietrzu, klubów fitnessowych, sal zabawy, czy tzw. chillout room’ów. Takie elementy, jak podziemny garaż i komórka lokatorska nie są już atutami inwestycyjnymi, ale standardami, co tylko świadczy o stałym rozwoju branży deweloperskiej.

Szukasz komfortowego mieszkania w centrum Olsztyna? Sprawdź ofertę https://centaurus-olsztyn.pl/pl.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%