› sport
15:00 / 24.10.2015

Pot, krew, wdzięk i piłka ręczna - XVII Gimnazjada

Pot, krew, wdzięk i piłka ręczna - XVII Gimnazjada

fot. Bartłomiej Ryś

We wtorek rywalizację w Gimnazjadzie zakończyli młodzi szczypiorniści. Najwyższa więc pora, aby do rywalizacji przystąpiły dziewczęta. W piątek (23 października) na parkiecie w sali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego zameldowały się drużyny złożone z uczennic czterech elbląskich gimnazjów. Do zawodów zgłosiło się 8 zespołów, które podzielone zostały na 2 grupy (dwa najlepsze zespoły z grupy A i B zagrają w finale). W dniu wczorajszym o 10:00 rozpoczęło się pierwsze spotkanie.

Turniej zainaugurowały szczypiornistki z Gimnazjów 8 i 3. Dziewczęta ze szkoły przy ulicy Pocztowej nie miały większych szans ze świetnie dysponowanymi tego dnia zawodniczkami Magdaleny Orzechowskiej. Jej drużyna grała dokładniej, szybciej i przede wszystkim dużo skuteczniej, co pozwoliło bardzo szybko wysunąć się na prowadzenie w meczu, którego nie udało się przeciwniczkom zniwelować. Otwarcie należało więc do gimnazjalistek z „trójki”, które pokonały swoje rówieśniczki 15:4.

W drugim eliminacyjnym spotkaniu skruszyły kopie młode piłkarki z Gimnazjum nr 4 i nr 5. Także i ten mecz był jednostronnym widowiskiem. Szczypiornistki z „czwórki” narzuciły swoim oponentkom bardzo wysokie tempo. Grały twardo w obronie i dużo lepiej w ataku. Nie można jednak powiedzieć, że mecz nie dostarczył emocji. Ostatecznie rywalizacja zakończyła się wynikiem 10:2 dla piłkarek z Korczaka.

W kolejnych pojedynkach pewnie triumfowały zawodniczki z Gimnazjum 3, które tego dnia były nie do poskromienia. Świetnie przygotowana drużyna najtrudniejszy mecz stoczyła z uczennicami Gimnazjum nr 4. W tym meczu nie brakowało efektownej gry. Dziewczęta zaprezentowały kawał dobrej piłki ręcznej. Wynik meczu 12 do 7 dla „trójki”.

Do najbardziej dramatycznego spotkania doszło jednak pomiędzy piłkarkami z „ósemki” i „czwórki”. Jeden i drugi zespół na zmianę osiągał lekką przewagę, by za chwilę oddać inicjatywę rywalkom. Na niewiele przed końcem jedną bramką prowadziły szczypiornistki z Korczaka. Wtedy doszło do skomasowanego ataku dziewczyn z „ósemki”. Wszystkie siły rzuciły do ataku, jednak nie przyniosło to spodziewanego rezultatu i mecz zakończył się wynikiem 6 do 5 dla uczennic z Gimnazjum nr 4.

Oglądanie poczynań sportowych młodzieży to niesamowita frajda. W bardzo wielu młodych kobietach widać drzemiące, ogromne możliwości. A to dopiero preludium. Kolejne zmagania już w najbliższy wtorek (27 października) od godziny 10:00. Do boju ruszą kolejne 4 drużyny. To wspaniała okazja, aby zobaczyć, jak rzucają młode elbląskie szczypiornistki.

Poniżej prezentujemy komplet rezultatów, tabelę i składy 2 ekip, które wystąpią w Finale:

Grupa A

X

G 8

G 4

G 5

G 3

PKT

BRAMKI

MIEJSCE

G 8

X

5:6

4:2

4:15

2

13/23

3

G 4

6:5

X

10:2

7:12

4

23/19

2

G 5

2:4

2:10

X

3:16

0

7/30

4

G 3

15:4

12:7

16:3

X

6

43/14

1

Skład zespołów, które awansowały do Finału: 

GIMNAZJUM NR 3

Natalia Archacka
Sandra Giszczak
Patrycja Henkiel
Karolina Łabuńska
Natalia Szczygieł
Kaja Dębek
Paulina Bernecka
Aleksandra Stefańska
Karolina Kaciełowicz
Wiktoria Słowikowska
Milena Zamłyńska
Julia Szulc

Opiekun: Magdalena Orzechowska

GIMNAZJUM NR 4

Hajdukiewicz Wiktoria
Majewska Michalina
Młynik Patrycja
Jarosz Dominika
Zagalska Karolina
Kurowska Anna
Szapańska Oliwia
Bilska Aleksandra
Filarska Natalia
Michalak Weronika

Opiekun:€“ Małgorzata Malandy

Zapraszamy także do naszej fotorelacji z tego wydarzenia.

 

5
1
oceń tekst 6 głosów 83%

Zdjęcia ilość zdjęć 86