› bieżące
20:49 / 16.02.2014

Potrącenie na przejściu. Kobieta była pijana

Potrącenie na przejściu. Kobieta była pijana

Przed godziną 19:00 doszło do potrącenia pijanej kobiety. Kobieta przechodząc przez przejście przy rondzie na ul. Żeromskiego nie zachowała należytej ostrożności i wpadła pod koła samochodu osobowego. Została przebadana alkomatem, okazało się, że miała ponad 2,5 promila w wydychanym powietrzu.

Poszkodowana przechodziła przez przejście dla pieszych wraz z dzieckiem. Szła od strony ul. Wojska Polskiego, kierowała się w stronę ul. Kochanowskiego. Przeszła przez jeden pas ruchu, nie zatrzymała się na wysepce i wtargnęła na jezdnie wprost pod nadjeżdżający samochód osobowy marki skoda.

Potrącona kobieta ponosi winę za wypadek. Powinna była zatrzymać się na wysepce i upewnić, że nie nadjeżdża samochód. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że miała 2,5 promila w wydychanym powietrzu. Kierowca był trzeźwy.

Poszkodowana z ogólnymi obrażeniami została przewieziona do szpitala. Jej życiu nic nie zagraża. Po wytrzeźwieniu zostanie ukarana mandatem. Po uderzeniu w samochodzie osobowym stłukła się szyba, którą kierowca będzie musiał wymienić, najprawdopodobniej na swój koszt.

4
1
oceń tekst 5 głosów 80%