› policja
10:49 / 01.10.2015

Potrącił chłopca i odjechał – szukamy świadków

Potrącił chłopca i odjechał – szukamy świadków

Elbląscy policjanci z wydziału ruchu drogowego szukają świadków zdarzenia z udziałem 4 - letniego chłopca, który idąc z matką chodnikiem został potrącony przez rowerzystę. Chłopiec z ogólnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala, a sprawca potracenia nie udzielił pomocy dziecku i odjechał z miejsca zdarzenia.

Potrącenie miało miejsce 22 września br. na ulicy Bema w Elblągu (na odcinku między skrzyżowaniami ulic z Żeromskiego i Mickiewicza). Około godziny 15. chodnikiem szła kobieta z 4-letnim synem. W pewnym momencie na chłopca najechał rozpędzony rowerem mężczyzna w wieku około 50 lat i odjechał w kierunku ulicy Żeromskiego. Mężczyzna poruszał się rowerem górskim. Był ubrany w bordową kurtkę, niebieską czapkę z daszkiem i na ramieniu miał czarną torbę. Matka dziecka wezwała karetkę, która przetransportowała chłopca na oddział chirurgii dziecięcej do szpitala miejskiego. Na szczęście skończyło się tylko na ogólnych potłuczeniach. Z pewnością rowerzysta nie miał prawa jechać chodnikiem, na którym nie było ścieżki dla rowerów, jak również powinien udzielić poszkodowanemu chłopcu pomocy i poczekać na przyjazd karetki.

Świadków zdarzenia oraz osoby mogące wskazać sprawcę kolizji prosimy o kontakt z policjantem prowadzącym czynności wyjaśniające pod nr telefonu (55) 230-13-71 lub 997.

 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%