› policja
14:53 / 02.12.2015

Potrącony pieszy, pod wpływem alkoholu, trafił do szpitala

Potrącony pieszy, pod wpływem alkoholu, trafił do szpitala

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś rano w Ostaszewie. Po potrąceniu przez samochód do szpitala trafił 29 – letni mieszkaniec powiatu. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z nowodworskiej jednostki.

Dziś rano przed godziną 7.00 dyżurny nowodworskiej jednostki policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego miało dojść na głównej drodze w miejscowości Ostaszewo. Na miejsce skierowano policjantów z ruchu drogowego i grupy dochodzeniowo-śledczej. Funkcjonariusze pracowali na miejscu pod nadzorem prokuratora z malborskiej prokuratury.

Wstępnie ustalono, że do potrącenia pieszego doszło w momencie omijania przez kierującego vw passatem samochodu dostawczego, który w tym czasie znajdował się na prawym pasie jezdni. Kierujący volkswagenem najprawdopodobniej w ostatniej chwili zauważył na jezdni pieszego i pomimo próby hamowania na śliskiej nawierzchni jezdni nie udało się mu uniknąć uderzenia w pieszego. W wyniku tego wydarzenia 29 – letni mieszkaniec powiatu został przetransportowany z obrażeniami do szpitala.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości obu uczestników zdarzenia i ustalili, że kierujący volkswagenem był trzeźwy. W organizmie pieszego badanie alkotestem wykazało 2,4 promila alkoholu.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z nowodworskiej jednostki.

mł. asp Paulina Grzesiowska

 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%