› zapowiedzi
11:26 / 12.07.2018

Powędrują z Tolkmicka do Próchnika. Przyjaciele Pomorskiej Drogi św. Jakuba zapraszają

Powędrują z Tolkmicka do Próchnika. Przyjaciele Pomorskiej Drogi św. Jakuba zapraszają

Naszym małym Camino przeszliśmy już w tym roku ok. 40 kilometrów z Braniewa do Tolkmicka. W sobotę 14 lipca powędrujemy ok. 22 km z Tolkmicka do Próchnika. Droga poprowadzi nas wzdłuż Zalewu Wiślanego i stromymi ścieżkami przez lasy Wysoczyzny Elbląskiej. Jest to jeden z najpiękniejszych odcinków Pomorskiej Drogi św. Jakuba.

Nasze wędrówki są okazją do poznania piękna i historii terenów przez które biegnie Droga, a także specyfiki i historii Camino de Santiago (Droga św. Jakuba) w Hiszpanii, gdyż w naszym Klubie są osoby, które pielgrzymowały szlakiem Camino de Santiago do Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Każdy z uczestników otrzyma bezpłatnie Paszport Pielgrzyma Pomorskiej Drogi! Wędrowcy biorą ze sobą wygodne buty, coś do picia i do jedzenia, czapeczkę na głowę i sami są odpowiedzialni za swoje bezpieczeństwo.

Spotykamy się o godz. 9.15 przed kościołem pw. św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku. Do Tolkmicka można dojechać z Elbląga busem o godz. 8.15 z pętli przed dworcem autobusowym (bus zatrzymuje się również w kilku miejscach w Elblągu).

Zapraszam na wspólną wędrówkę Pana i pracowników Urzędu Miejskiego.

Tamara Frączkowska

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%