› policja
09:30 / 12.08.2019

Powiat braniewski. Mężczyzna i nastolatek kradli paliwo

Powiat braniewski. Mężczyzna i nastolatek kradli paliwo

41-latek i 17-latek włamywali się po paliwo do koparek oraz maszyn budowlanych znajdujących się na terenie powiatu braniewskiego. Grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności. Jest akt oskarżenia.

W maju i czerwcu policja otrzymała zgłoszenia kradzieży paliwa z koparek znajdujących się na terenie powiatu braniewskiego. Kryminalni analizowali każdy przypadek złodziejskiego procederu i prowadzili działania operacyjne.

Pod koniec czerwca br. funkcjonariusze wytypowali miejsce, w którym może dojść do kolejnego włamania. Chwilę po północy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 17-latka, który próbował dostać się do koparki. Policjanci wiedzieli, że nie działał sam. Po kilku godzinach od zdarzenia zatrzymali jego 41-letniego „wspólnika”

- wyjaśnia sierż. szt. Jolanta Sorkowicz z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Zebrany wówczas materiał dowodowy stanowił podstawę do powiązania zatrzymanych z 8 podobnymi przestępstwami. Policjanci ustalili jednak, że włamań, za które odpowiedzialni są mężczyźni jest znacznie więcej.

Kryminalni potwierdzili, że 41-latek i 17-latek przestępczą działalność rozpoczęli w styczniu 2018 roku. Od tego czasu mężczyźni włamywali się m.in. do koparek i maszyn budowlanych. W ich zainteresowaniu było przede wszystkim paliwo. Straty pokrzywdzeni oszacowali nad ponad 30.000 zł

- informuje sierż. szt. Sorkowicz.

Starszy z mężczyzn usłyszał 46 zarzutów, w tym 44 dotyczące kradzieży z włamaniem. 17-latkowi policjanci przedstawili 18 zarzutów, w tym 16 związanych z włamaniami. Za popełnione przestępstwa mężczyznom grożą kary do 10 lat pozbawienia wolności.

Jest akt oskarżenia w tej sprawie.

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%