› bieżące
15:41 / 07.01.2015

Pożar domu jednorodzinnego w Raczkach

Pożar domu jednorodzinnego w Raczkach

fot. Bartłomiej Ryś

Dziś, 7 stycznia, około godziny 15:00 elbląscy strażacy przy wsparciu OSP Krzewsk wyruszyli do Raczek Elbląskich, gdzie palił się dom jednorodziny. Dzięki szybkiej i skoordynowanej akcji pożar został szybko ugaszony. Spaliło się przeszło 25 metrów kwadratowych poddasza. Prawdopodobną przyczyną pożaru była iskra ognia z komina.

Na miejscu zdarzenia chwilę po godzinie 15:00 pojawiło się sześć zastępów strażaków. Po przybyciu na miejsce strażacy stwierdzili pożar poddasza, był widoczny wydostający się ogień. Przystąpili do akcji gaśniczej. Trzeba było działać szybko głównie ze względu na drewnianą konstrukcję dachu. Co mogłoby się stać, gdyby belki zajęły się ogiem możemy sobie tylko wyobrażać.

Po 15 minutach akcji ogień został ugaszony. Na miejscu pojawiło się również pogotowie energetyczne, które odcięło dopływ prądu do palącego się domu. Strażacy usunęli część pokrycia dachowego i sprawdzili wszystkie pomieszczenia budynku. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a dobytek domu został ocalony. Wszystko dzięki strażakom.

6
0
oceń tekst 6 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 16